Carsten Spohr prezesem Lufthansy

6
Carsten Spohr prezesem Lufthansy Carsten Spohr (fot.wnp.pl/mat.pras.)
Rada nadzorcza Lufthansy mianowała Carstena Spohra prezesem zarządu i dyrektorem generalnym największego narodowego przewoźnika w Europie na kolejne pięć lat.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Carsten Spohr prezesem Lufthansy

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/AT

wnp.pl

14 mar 2018 13:52


Kontrakt Spohra, będącego członkiem zarządu Lufthansy od 2011 roku oraz dyrektorem generalnym od 2014 roku, został przedłużony do grudnia 2023 roku.

- Carsten Spohr w ostatnich latach z niezmiennymi sukcesami modernizował Lufthansa Group. Cieszy się najwyższym uznaniem wśród wszystkich członków rady nadzorczej, którzy za przedłużeniem kontraktu opowiedzieli się jednogłośnie – skomentował dr Karl-Ludwig Kley, przewodniczący rady nadzorczej Lufthansy.

Po ukończeniu studiów z zakresu zarządzania w inżynierii, Spohr zdobył licencję pilota rejsowego w szkole pilotów Lufthansy. W trakcie swojej kariery w lotnictwie, uzyskał tytuł kapitana, który posiada do dziś. Po przejściu do Deutsche Aerospace AG w Monachium, powrócił do Lufthansy w 1994 roku.

Cztery lata później przejął odpowiedzialność za partnerów Lufthansy – najpierw na poziomie regionalnym, później globalnym, w tym Star Alliance. W październiku 2004 roku dołączył do Rady Lufthansa Passage i został mianowany dyrektorem generalnym Lufthansa Cargo w 2007.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.