PARTNERZY PORTALU

Carol Tomé CEO firmy UPS, David Abney przewodniczącym zarządu Atlanta

  • Agnieszka Widera-Ciochoń
    aw
  • 16 mar 2020 11:23

Zarząd firmy UPS poinformował, że od 1 czerwca Carol Tomé będzie pełniła funkcję CEO. Zastąpi ona na stanowisku Davida Abney'a, który przechodzi na emeryturę.

Carol Tomé CEO firmy UPS, David Abney przewodniczącym zarządu Atlanta
Carol Tomé (fot.mat.pras.)
REKLAMA
  • Jako członkini zarządu i przewodnicząca Komisji Rewizyjnej, Carol posiada szeroką wiedzą na temat działalności UPS, strategii firmy i pracowników, dlatego też jest właściwą osobą do kierowania firmą w ważnym dla nas czasie transformacji - czytamy w komunikacie firmy
  • W celu zapewnienia płynnej zmiany i efektywności podczas szczytu paczkowego Abney pozostanie w firmie do końca roku jako konsultant, a potem odejdzie na emeryturę po 46 latach pracy w UPS.
  • William Johnson, główny niezależny dyrektor UPS, obejmie rolę prezesa niewykonawczego.

- Po przeprowadzeniu rygorystycznej selekcji zarówno wśród wewnętrznych jak i zewnętrznych kandydatów, Carol była jedynym oczywistym wyborem - powiedział Johnson, który piastuje także stanowisko przewodniczącego Komitetu ds. Nominacji i Ładu Korporacyjnego i jest członkiem Komitetu Wykonawczego.

- Carol jest jedną z najbardziej uznanych i utalentowanych liderek, która może się pochwalić udokumentowanym doświadczeniem w osiąganiu wzrostu w międzynarodowej organizacji, zwiększaniu wartości dla akcjonariuszy, rozwijaniu talentów i realizowaniu strategicznych priorytetów z sukcesem - powiedział Johnson.

Od 2003 Carol Tomé jest członkinią zarządu firmy i przewodniczącą Komisji Rewizyjnej. Tomé pełniła wcześniej funkcję wiceprezeski wykonawczej i dyrektorki finansowej w firmie The Home Depot, największego w USA detalisty zajmującego się budową domów, posiadającego 2 300 sklepów i zatrudniającego 400 000 pracowników.

Jej obowiązki obejmowały strategię korporacyjną, finanse i rozwój biznesu. W ciągu 18 lat pracy na stanowisku dyrektora finansowego przyczyniła się do zwiększenia wartości spółki The Home Depot dla akcjonariuszy o 450 procent.

- UPS jest jedną z moich życiowych pasji i to dzięki niemu mogłem realizować swój amerykański sen - powiedział David Abney. - Jestem przekonany, że zespół zarządzający UPS będzie w stanie dalej realizować nasze strategie. To dla mnie właściwy moment na przekazanie pałeczki. Jestem niezmiernie zadowolony z wyboru Carol na moją następczynię i wiem, że będzie ona najwłaściwszą osobą na tym stanowisku. Carol rozumie kulturę i wartości firmy UPS, jest strategicznym liderem i cechuje się nastawieniem proklienckim - dodał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Carol Tomé CEO firmy UPS, David Abney przewodniczącym zarządu Atlanta

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA