×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Były szef polskiej policji Marek Działoszyński szefem szpitala uniwersyteckiego

  • Autor: PAP/JS
  • 31 sie 2017 15:06

Były Komendant Główny Policji (2012-15), emerytowany insp. gen. Marek Działoszyński został prezesem Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. W tym miesiącu zielonogórska lecznica ze szpitala klinicznego została przekształcona w szpital uniwersytecki.

Były szef polskiej policji Marek Działoszyński szefem szpitala uniwersyteckiego
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Zgromadzenie wspólników Szpitala Uniwersyteckiego na pierwszym posiedzeniu wybrało pierwszy zarząd szpitala. Działoszyński stanął na czele trzyosobowego zarządu. Wiceprezesami zostali obecni dyrektorzy: Zbigniew Hupało - ds. rozwoju oraz Jarosław Sieradzki - ds. finansowych.

"Cieszę się, że będę mógł współpracować z dwiema osobami, które wcześniej już funkcjonowały w kierownictwie szpitala. Będę liczył na ich wiedzę, wsparcie i pomoc. Zadania są bardzo jasno sprecyzowane, zarówno przez uczelnię, jak i zarząd województwa. Dla mnie osobiście to kolejne życiowe wyzwanie" - powiedział Działoszyński podczaskonferencji prasowej, na której przedstawiono nowy zarząd.

"Udało się pozyskać doskonałego menadżera. Pan prezes wraz z zarządem mają bardzo jasno sprecyzowane zadania i jestem przekonana, że im sprostają" - oceniła marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak. Jak podkreśliła, nowy prezes ma przede wszystkim przeprowadzić szpital przez proces przekształcenia w uniwersytecki. Zadeklarowała także dalsze wsparcie samorządu dla placówki.

Marszałek Polak poinformowała także, że zarząd przedstawicielkami województwa w pięcioosobowej radzie nadzorczej będą w dalszym ciągu mec. Roksana Skorecka i pracowniczka departamentu ochrony zdrowia Aleksandra Lipińska.

Trzech przedstawicieli do rady wprowadzi uczelnia.

Przed przekształceniem szpitalem w Zielonej Górze kierował Stanisław Łobacz, który wcześniej był szefem lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Lecznica w Zielonej Górze stała się szpitalem uniwersyteckim 18 sierpnia br. Tego dnia szpital z nowym statutem został zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym pod zmieniona nazwą: Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o.o. Właścicielami szpitalnej spółki są Uniwersytet Zielonogórski (51 proc.) i Województwo Lubuskie (49 proc.). Nieruchomości szpitala pozostają własnością samorządu województwa. Nowo powstała spółka będzie kontynuować wszystkie inwestycji lecznicy.

"Szpital Uniwersytecki jest teraz w fazie tworzenia. Więc przede wszystkim zadaniem nowego prezesa i zarządu jest przejście suchą stopą z obniżonego standardu do standardu europejskiego, pierwszej kliniki w województwie. W tym roku przeznaczyliśmy na inwestycje w szpitalu 12,6 mln zł. Priorytetem jest budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka" - zaznaczyła Polak.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Były szef polskiej policji Marek Działoszyński szefem szpitala uniwersyteckiego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA