PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Były prezes Orange i Work Service prezydentem Konfederacji Lewiatan

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podczas Zgromadzenia Ogólnego Konfederacji Lewiatan, wybrano nowe władze organizacji. Stanowisko prezydenta objął dotychczasowy wiceprezydent Maciej Witucki, który w ubiegłym roku uzyskał rekomendację zarządu Lewiatana na to stanowisko.

  • Karolina Markowska
    KM
  • 27 cze 2019 14:42
Były prezes Orange i Work Service prezydentem Konfederacji Lewiatan
Stanowisko prezydenta objął dotychczasowy wiceprezydent Maciej Witucki (fot. konfederacjalewiatan.pl)
REKLAMA

- Lewiatan to najsilniejsza organizacja pracodawców w Polsce. Jesteśmy prawdziwym głosem biznesu, oferującym administracji doskonałą ekspertyzę krajową i międzynarodową - powiedział Maciej Witucki. - Cieszę się, że wraz z zespołem Konfederacji, będę mógł budować siłę głosu przedsiębiorców w Polsce.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dotychczasowa szefowa Lewiatana Henryka Bochniarz została wybrana na przewodniczącą Rady Głównej Konfederacji. Rada nadzoruje działalność organizacji.

- Jestem niezwykle dumna, że Lewiatan wyznacza standardy, jak przeprowadzać proces zmiany przywództwa w takich organizacjach jak nasza. Swoje odejście z funkcji prezydenta zapowiedziałam ponad rok temu. Przeprowadziliśmy szereg zmian w Konfederacji, które przygotowały ją na tę zmianę. I dziś jest ten moment, kiedy mogę ze spokojem powierzyć stanowisko prezydenta nowej osobie - powiedziała. 

Konfederacja Lewiatan jest polską organizacją biznesową, reprezentującą interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej. Skupia ponad 4 tys. 100 firm zatrudniających w sumie ponad 1 mln osób. 

Maciej Witucki w latach 2006-2013 był prezesem Orange Polska (dawniej TP), a od września 2013 roku jest przewodniczącym rady nadzorczej tej spółki. Był członkiem zarządu, a następnie wiceprezesem Lukas Banku.

W latach 1997-1998 we Francji kierował przygotowaniami do rozpoczęcia przez firmę Cetelem działalności w Polsce, a następnie w okresie 1998-2001 pełnił funkcję członka zarządu w Cetelem Polska. Od czerwca 2014 roku jest członkiem rady nadzorczej PLL LOT, w lipcu 2015 roku został również przewodniczącym rady nadzorczej TVN. W styczniu 2016 roku został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Work Service. W lutym 2019 roku zrezygnował z funkcji prezesa.

Witucki jest absolwentem Politechniki Poznańskiej. Ukończył również studia podyplomowe z logistyki i inżynierii przemysłowej na Ecole Centrale Paris we Francji, a także zaawansowany program zarządzania (AMP) na INSEAD we Francji.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Były prezes Orange i Work Service prezydentem Konfederacji Lewiatan

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA