Brunon Bartkiewicz dyrektorem ds. innowacji w ING Banku

Od 1 lipca Brunon Bartkiewicz będzie szefem działu innowacji ING Banku. Będzie odpowiedzialna za prowadzenie strategicznych innowacji ING, rozwijanie i promowanie innowacyjnych rozwiązań oraz zastosowanie nowych technologii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Brunon Bartkiewicz dyrektorem ds. innowacji w ING Banku

PODZIEL SIĘ


Autor: AW

23 cze 2014 19:43


Brunon Bartkiewicz może pochwalić się ponad 20-letnim doświadczeniem w bankowości. Jest jednym z budowniczych modelu biznesowego ING Direct.

Brunon Bartkiewicz jest obecnie odpowiedzialny za operacje ING we Francji, Włoszech, Hiszpanii, a także w Polsce, Rumunii i Turcji.

"W dynamicznym bankowym krajobrazie, gdzie oczekiwania klientów stale się zmieniają i technologia zmienia sposób interakcji z klientami, staramy się być elastyczni i konkurencyjni," powiedział Ralph Hamers, prezes Grupy ING. "W tym kontekście mam zaszczyt powołać Brunona Bartkiewicza na stanowisko dyrektora ds. innowacji, bezpośrednio mi podlegające. Jestem przekonany, że Brunon będzie rozwijał nasz strategiczny plan innowacji myślenia poza tradycyjną bankowością co służy zmieniającym się potrzebom klientów.

Brunon Bartkiewicz jest związany z ING od początku lat 90. W 1991 roku rozpoczął pracę na stanowisku dyrektora Banku Śląskiego. W kwietniu 1992 roku został powołany na członka zarządu Banku Śląskiego, a w dwa lata później (marzec 1994) objął stanowisko pierwszego wiceprezesa pełniącego obowiązki prezesa. W maju 1995 roku został prezesem zarządu Banku Śląskiego.

Bankiem kierował do czerwca 2000 roku, kiedy na kolejne cztery lata objął stanowisko dyrektora generalnego oraz członka zarządu internetowego banku ING Direct NV. Do jego obowiązków należało zarządzania ryzykiem kredytowym i rynkowym, wsparcie informatyczne i operacyjne oraz zarządzanie ryzykiem operacyjnym, a także nadzorowanie spółek ING Direct we Włoszech oraz Australii. W 2004 roku ponownie został prezesem zarządu ING Banku Śląskiego.

Z poczatkiem 2010 r. przeszedł do centrali Grupy ING. Na nowym stanowisku odpowiadał za działalność banku ING Direct.

Brunon Bartkiewicz ukończył Wydział Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (1986) z tytułem magistra ekonomii. Przebył również szkolenia z zakresu zarządzania i bankowości w Midland Bank U.K. (1989), NBA Austria (1992- 93), CEDEP - Insead France (1994 - 96), IBS (2002). Pracował także jako pracownik naukowy Szkoły Głównej Planowania i Statystyki 1986- 1989).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.