BGK ma nowego wiceprezesa

Maciej Piotrowski od 1 stycznia 2014 obejmie stanowisko wiceprezesa zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego. Rada nadzorcza BGK na posiedzeniu 16 grudnia 2013 r. podjęła uchwałę w tej sprawie. Obejmie on funkcję na 5-letnią kadencję, która rozpoczęła się 1 lipca 2012 r. i wygasa 30 czerwca 2017 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

BGK ma nowego wiceprezesa

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

31 gru 2013 10:57


Maciej Piotrowski ukończył studia magisterskie na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej, studia podyplomowe w zakresie Finansów oraz studia podyplomowe w zakresie Handlu Zagranicznego na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Uczestnik studiów doktoranckich na Politechnice Wrocławskiej oraz  Programu Master of Bussines Administration University of Illinois at Urbana-Champaign, USA - Uniwersytet Warszawski (tytuł magistra na kierunku Zarządzanie i Marketing).

Uczestniczył w licznych krajowych i zagranicznych seminariach i szkoleniach dotyczących bankowości, finansów i rynków kapitałowych. W 1991 r. uzyskał licencję maklera papierów wartościowych.

Maciej Piotrowski zdobywał wiedzę i doświadczenie pracując m.in. w latach 2008 - 2013 jako zastępca prezesa ds. finansów i administracji w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (okresowo pełnił obowiązki Prezesa PAŻP), w latach 2002-2007 prezes TP Invest Sp. z o.o. oraz prezes Zarządu Towarzystwa Emerytalnego Telekomunikacji Polskiej SA.

W latach 2000-2002 był związany z Bank of America (Polska) S.A. zajmując  stanowiska: Vice President Global Corporate & Investment Banking oraz Dyrektora Zarządzającego ds. Finansowania Projektów Inwestycyjnych. Wcześniej był Dyrektorem Bankowości Inwestycyjnej w Banku Amerykańskim  w Polsce S.A. oraz przez sześć lat pracował w Banku Gdańskim S.A. na stanowiskach: Dyrektora Zarządzającego ds. Bankowości Inwestycyjnej, Wicedyrektora Biura Maklerskiego oraz Maklera Papierów Wartościowych.

Maciej Piotrowski pełnił funkcje członka rad nadzorczych wielu istotnych podmiotów gospodarczych, w tym m.in. był przewodniczącym rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego oraz ustanowionej przez NBP Komisarycznej Rady Nadzorczej Banku Przemysłowego w Łodzi. Obecnie jest członkiem Rady Nadzorczej PZU S.A. i ENEA Wytwarzanie S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.