Benoit Herault nominowany na prezesa Rady Dyrektorów Belvedere

Belvedere, producent alkoholi, której sztandarowym produktem jest wódka Sobieski, zapowiedział zmianę w składzie Rady Dyrektorów oraz utworzenie w najbliższym czasie komitetu wykonawczego. Na stanowisko prezesa Rady Dyrektorów został nominowany Benoit Herault.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Benoit Herault nominowany na prezesa Rady Dyrektorów Belvedere

PODZIEL SIĘ


Autor: Portalspozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

31 lip 2014 11:33


Grupa Belvedere poinformowała w komunikacie, że w trakcie posiedzenia Rady 28 lipca 2014, pan Krzysztof Tryliński złożył rezygnację ze stanowiska Dyrektora i Prezesa Rady Dyrektorów spółki z powodów osobistych.

- Aby zmiana ta przebiegła sprawnie, pan Krzysztof Tryliński będzie pełnił swoje funkcje do najbliższego Walnego Zgromadzenia spółki, które odbędzie się 16 września 2014 i po zakończeniu którego jego rezygnacja wejdzie w życie - podała spółka.

Rada Dyrektorów przyjęła rezygnację i postanowiła utrzymać decyzję o rozłączności funkcji prezesa i dyrektora generalnego, która została podjęta na początku 2014 r. w celu dostosowania się do najlepszych praktyk w dziedzinie ładu korporacyjnego.

- W rezultacie i na wniosek Komitetu ds. Nominacji, Rada postanowiła powierzyć stanowisko prezesa panu M. Benoit Herault, niezależnemu członkowi zarządu spółki, powołanemu na rocznym, mieszanym Walnym Zgromadzeniu z 30 września 2013, który obejmie stanowisko Prezesa po ostatecznym wygaśnięciu mandatu pana Krzysztofa Trylińskiego - poinformowało Belvedere.

- Ponieważ pan Benoit Herault jest przewodniczącym komitetu ds. audytu spółki od dnia jego utworzenia w październiku 2013, nowy Przewodniczący tego komitetu zostanie wyznaczony na najbliższym Walnym Zgromadzeniu spółki, 16 września 2014 - podano.

Ład korporacyjny Belvedere uległ znacznym zmianom od drugiego kwartału 2013 roku - od tego czasu nastąpiło powołanie czterech nowych niezależnych członków zarządu, mianowanie nowego dyrektora generalnego, pana Jeana-Noela Reynaud, i wreszcie mianowanie pana Benoit Herault na stanowisko prezesa rady dyrektorów.

Belvedere zamierza w dalszym ciągu wzmacniać swoje kierownictwo w celu zbudowania sprawniejszej i rzetelniejszej organizacji oraz większego zintegrowania grupy Belvedere.

- W tym celu tworzony jest komitet wykonawczy pod kierownictwem pana Jeana-Noela Reynaud. Głównym zadaniem komitetu wykonawczego będzie gromadzenie wiedzy i ekspertyz w ramach Belvedere, aby skuteczniej odpowiadać na wyzwania związane z markami i rynkami spółki - poinformowała spółka.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.