Będzie nowy wiceprezes Marvipolu

Paweł Szymański został nowym wiceprezesem Marvipolu, zastępując na tym stanowisku Sławomira Horbaczewskiego, który zakończył pracę w dewelopersko-motoryzacyjnej grupie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będzie nowy wiceprezes Marvipolu

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

3 sty 2014 17:28


Jak podał Marvipol, Horbaczewski zdecydował się rozwijać karierę poza grupą po zakończonej sukcesem restrukturyzacji finansowania Marvipolu.

Paweł Szymański jest absolwentem SGH. W przeszłości był m.in. prezesem Ruchu i DM Banku Handlowego; pełnił też stanowiska wiceprezesa w PKN Orlen oraz CTL Logistics.

Jako wiceprezes Marvipolu Szymański będzie odpowiedzialny za pion finansowy grupy, jak również nadzór nad działami relacji inwestorskich i komunikacji korporacyjnej.

 W komunikacie Marvipol podkreślił, że grupa ma za sobą udany 2013 r.

- Segment deweloperski w 2013 r. ustanowił nowy rekord sprzedaży mieszkań, znajdując, do końca listopada br., nabywców na ponad 500 mieszkań. Segment motoryzacyjny po 9 miesiącach br. może pochwalić się rekordową, 9 proc. rentownością operacyjną, osiągniętą przy rosnącej sprzedaży - podał Marvipol.

Dodał, że w 2013 r. grupa z powodzeniem przeprowadziła restrukturyzację terminową finansowania, pozyskując z emisji obligacji niemal 110 mln zł, które zostały przeznaczone m.in. na spłatę zapadających w 2013 r. papierów dłużnych.

- Marvipol S.A. wzmocnił również bazę kapitałową, emitując na początku IV kw. 2013 r. 4,628 mln akcji, objętych w ramach emisji prywatnej za łączną kwotę 20,8 mln zł - podkreśliła spółka.

Marvipol jest jednym z największych stołecznych deweloperów mieszkaniowych. Grupa jest również generalnym importerem lub wyłącznym przedstawicielem na Polskę takich marek samochodów jak Aston Martin, Caterham, Jaguar, Lotus, Land Rover i Range Rover. W skład grupy wchodzi też sieć ręcznych i automatycznych myjni samochodowych Robo Wash.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

tomaszek 2016-03-03 20:38:11

Podobno z tą firmą bywa różnie. Jednak widać, że Marvipol daje radę ostatnio :) Poczytajcie też na goworku