Beata Stelmach - menadżer i była wiceszefowa resortu spraw zagranicznych - po ponad czterech latach pracy odchodzi ze stanowiska prezes GE na Polskę i Kraje Bałtyckie - dowiedział się nieoficjalnie portal wnp.pl.

• Beata Stelmach ze GE związała się w 2013 r.
• Koncern przeprowadza reorganizację i restrukturyzację.
• GE inwestuje w Polsce od początku lat 90. ubiegłego wieku.
Informację na temat zmian w polskim kierownictwie koncernu otrzymaliśmy od dwóch niezależnych źródeł. Nie potwierdziła tego natomiast sama Beata Stelmach.
Wg naszych informacji zmiany personalne mają być konsekwencją reorganizacji i restrukturyzacji w General Electric, którą są prowadzone w skali całego świata.
Ich efektem mają być też zmiany w formule zarządzania, która ma być bardziej scentralizowana. Szefem GE na Europę Środkowo-Wschodnią jest Peter Stračar.
Beata Stelmach
Karierę zawodową rozpoczęła w 1991 r., wkrótce po rozpoczęciu przez Polskę transformacji gospodarczej. Była zaangażowana w tworzenie polskiego rynku kapitałowego, a następnie została zatrudniona w Biurze Inspekcji Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.
Przed przejściem do GE w listopadzie 2013 r. piastowała stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
W latach 2006-2011 pełniła funkcję prezesa w Stowarzyszeniu Emitentów Giełdowych (SEG), zasiadała także we władzach Europejskiego Stowarzyszenia Spółek Giełdowych.
Posiada dwa tytuły MBA uzyskane na INSEAD-Europe Campus we Francji oraz na University of Calgary w Kanadzie. Studiowała w Cheltenham & Gloucester College of Higher Education w Anglii, jest także absolwentką warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej.
W listopadzie 2013 r. została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w służbie zagranicznej oraz za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności dyplomatycznej.
GE w Polsce
Koncern inwestycje w Polsce od 1992 r. Obecnie firma zatrudnia na polskim rynku 7,3 tys. osób i zarządza dziewięcioma zakładami produkcyjnymi.
Wśród nich znajdują się trzy fabryki, które specjalizują się w wytwarzaniu sprzętu elektrycznego (w Kłodzku, Łodzi i Bielsko-Białej).
Do tego dochodzą zakłady produkujące części do silników lotniczych (w Dzierżoniowie i Bielsko-Białej) oraz trzy fabryki GE Power (turbin i odlewnia w Elblągu oraz generatorów we Wrocławiu).


KOMENTARZE (0)