Beata Stelmach nową szefową koncernu GE

Po licznych spekulacjach, które snuto na temat odejścia Beaty Stelmach, wiadomo już dokąd wiceminister spraw zagranicznych odchodzi. Zastąpi Lesława Kuzaję i zostanie dyrektorem generalnym GE na Polskę i kraje bałtyckie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Beata Stelmach nową szefową koncernu GE

PODZIEL SIĘ


Autor: JK

4 lis 2013 12:45


Wątpliwości dotyczące nowego zajęcia Beaty Stelmach zostały rozwiane w czwartek, kiedy na blogu firm GE z Europy Środkowej i Wschodniej pojawiła się informacja o nominacji byłej wiceminister.

- Powrót do sektora prywatnego otwiera kolejny rozdział mojej kariery. Wykorzystując doświadczenie nabyte w tak różnych sektorach będę działać na rzecz rozwoju i wzrostu. Jestem przekonana, że globalni gracze tacy jak GE są w stanie przyczynić się do przyspieszenia tempa wzrostu i zwiększenia globalnej konkurencyjności Polski i krajów bałtyckich, zarówno bezpośrednio jak i współpracując z lokalnymi dostawcami, klientami i sektorem szkolnictwa wyższego - wypowiada się na blogu Beata Stelmach.

- Bardzo się cieszę, że dołączam do zespołu kierującego GE w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak widać nie zmieniam stron, lecz jedynie stanowisko - dodaje.

Zdaniem Petra Stračara, dyrektora regionalnego GE na Europę Środkowo-Wschodnią, znajomość specyfiki tak wielu obszarów pomoże Stelmach realizować kolejną fazę rozwoju GE w Polsce i krajach bałtyckich.

Stelmach jako wpływowa postać w polskiej gospodarce odegrała znaczącą rolę w współtworzeniu polskiego rynku kapitałowego, a także brała udział w negocjacjach o przystąpienie Polski do OECD i UE. W trakcie swojej kariery pracowała także w sektorze prywatnym, a w ostatnim czasie poświęciła się pracy w administracji publicznej.

Nowa szefowa w GE posiada dwa tytuły MBA uzyskane na INSEAD-Europe Campus we Francji i Uniwersytecie Calgary w Kanadzie. Studiowała w Cheltenham & Gloucester College of Higher Education w Anglii. Jest także absolwentką warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej.

Płynnie włada językiem angielskim i rosyjskim. Jej mąż jest wykładowcą akademickim, mają jednego syna.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.