Beata Kozłowska-Chyła w radzie nadzorczej Lotosu

Rada nadzorcza grupy Lotos po przejściu dwóch jej członków do zarządu koncernu została uzupełniona o dodatkową osobę - Beatę Kozłowską-Chyłę, powołaną zgodnie ze statutem spółki przez Skarb Państwa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Beata Kozłowska-Chyła w radzie nadzorczej Lotosu

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

30 maj 2016 10:11


Beata Kozłowska-Chyła jest doktorem habilitowanym nauk prawnych i wykładowcą na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego, którego jest absolwentką. W latach 1994-1997 odbyła aplikację radcowską i uzyskała wpis na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie. Pełniła funkcję p.o. dyrektora Przedsiębiorstwa Państwowego „Uzdrowisko Konstancin" w Konstancinie-Jeziornej.

Była zastępcą dyrektora departamentu prawno-licencyjnego w Urzędzie Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi (UNFE). Pełniła funkcję doradcy ministra finansów. Była członkiem rady nadzorczej PZU, a następnie członkiem zarządu PZU. Ponadto pełniła funkcję członka rady nadzorczej TFI PZU i PTE PZU, a także członka rady nadzorczej Telewizji Polskiej. Prowadziła doradztwo prawne w Kancelarii Radcy Prawnego.

Ponadto od roku 2010 jest Arbitrem Rekomendowanym Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Jest autorką licznych publikacji naukowych z zakresu prawa spółek, prawa papierów wartościowych oraz problematyki przekształceń własnościowych i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych. Jest także autorką ekspertyz prawnych sporządzanych na zlecenie Sejmu RP, m.in. do projektu ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym. Prowadzi działalność dydaktyczną na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Obecnie pełni funkcję członka zarządu PZU oraz PZU Życie. Jest członkiem Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.