×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Bartosz Szydłowski zrezygnował. Nie jest już dyrektorem "Łaźni Nowej" w Krakowie

  • Autor: PAP/GP
  • 25 lip 2017 11:50

Bartosz Szydłowski zrezygnował ze stanowiska dyrektora naczelnego teatru Łaźnia Nowa, pozostanie dyrektorem artystycznym tej sceny. Informację tę potwierdził zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig.

Bartosz Szydłowski zrezygnował. Nie jest już dyrektorem "Łaźni Nowej" w Krakowie
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W połowie maja krakowski radny PiS Adam Kalita złożył interpelację w sprawie nieprawidłowości w Teatrze Łaźnia Nowa, a następnie zawiadomił prokuraturę, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. Urząd miasta przeprowadził w teatrze kontrolę, której wyniki mają być opublikowane jeszcze w tym tygodniu.

- Pan Szydłowski doszedł do przekonania, że lepiej spełnia się w roli dyrektora artystycznego niż dyrektora naczelnego, na którym ciąży szereg obowiązków, wymagających pewnego zacięcia menadżerskiego, a także poświęcenia znacznej części czasu na pracę z dokumentami, papierami i w związku z tym zmniejszenia aktywności artystycznej. Uznał, że nie jest w stanie pogodzić tych dwóch rzeczy i powinien poświęcić się działalności artystycznej - powiedział zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig.

Dodał, że bez wątpienia ta decyzja ma związek z kontrolą, która była bardzo trudna i obszerna, dotyczyła szeregu uchybień w działalności dyrektora.

- Zakończy się ona na pewno stosownymi wnioskami do różnych organów. Myślę, że kontrola uzmysłowiła dyrektorowi, że łączenie tych dwóch funkcji na dłuższą metę jest nie do pogodzenia, że potrzebny jest ktoś, kto podejmie się roli menadżera teatru, kto w wymiarze pełnego etatu będzie sprawował nadzór nad instytucją od strony gospodarki finansowej, działalności organizacyjnej i administracyjnej - mówił Kulig.

Bartosz Szydłowski pozostanie dyrektorem naczelnym Łaźni Nowej do zakończenia tego sezonu, czyli do 31 sierpnia. Jego następca nie musi być wybrany w konkursie, władze miasta mogą powołać nowego dyrektora naczelnego.

Szydłowski na razie nie udziela mediom wypowiedzi.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bartosz Szydłowski zrezygnował. Nie jest już dyrektorem "Łaźni Nowej" w Krakowie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA