PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Barbara Socha pełnomocnikiem rządu ds. polityki demograficznej

  • Autor: PAP/AT
  • 3 gru 2019 13:50

We wtorek (3 grudnia) Barbara Socha została powołana na stanowisko pełnomocnika rządu do spraw polityki demograficznej.

Barbara Socha pełnomocnikiem rządu ds. polityki demograficznej
Adobe Stock
REKLAMA
  • Premier Mateusz Morawiecki powołał Barbarę Sochę na pełnomocnika rządu do spraw polityki demograficznej - poinformowała Kancelaria Premiera.
  • Jej zadaniem ma być przygotowanie strategii demograficznej, której celem będzie zwiększenie dzietności i promocja tradycyjnego modelu rodziny.
  • Pełnomocnik będzie przedstawiał Radzie Ministrów analizy, oceny i wnioski, wiążące się z zakresem jego działania, okresowe sprawozdania ze swojej działalności, a także informować prezesa Rady Ministrów o wszystkich zagrożeniach w realizacji powierzonych mu zadań.

Resort rodziny podał, że Socha była dyrektorem komunikacji, rzecznikiem prasowym i dyrektorem ds. marketingu przemysłowego w IBM Polska na Europę Środkowo-Wschodnią.

Jak dodano, Socha jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach z zakresu bankowości i polityki gospodarczej oraz Uniwersytetu Warszawskiego - dziennikarskie studia podyplomowe. "Od czerwca 2018 r. zajmowała się także m.in. projektami badawczymi i koordynacją kampanii społecznych w Fundacji Mama i Tata, jest prezesem Stowarzyszenia Ruch 4 Marca" - czytamy w komunikacie resortu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

O tym, że powstanie stanowisko pełnomocnika rządu do spraw polityki demograficznej informował w zeszłym tygodniu szef KPRM Michał Dworczyk. Wśród zadań pełnomocnika - jak wskazał Dworczyk - będzie przygotowanie strategii demograficznej, której celem jest zwiększenie dzietności i promocja tradycyjnej rodziny. "To jest, można powiedzieć, kolejny dowód, jak bardzo polityka prorodzinna jest istotna z punktu widzenia naszej formacji" - mówił wówczas szef KPRM.

Jak dodał, demografia to olbrzymie wyzwanie, które stoi w tej kadencji przed rządem PiS. "Jeśli chodzi o wskaźnik dzietności, to jesteśmy niestety na bardzo odległym miejscu, nie tylko w skali Unii Europejskiej, ale w ogóle w skali świata" - mówił Dworczyk.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Barbara Socha pełnomocnikiem rządu ds. polityki demograficznej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA