PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Barbara Rudziks stanęła na czele zarządu Kredyt Inkaso

  • AKC
  • 24 lis 2022 18:01

Rada nadzorcza Kredyt Inkaso na wniosek zarządu dokonała zmiany ról osób pełniących funkcje zarządcze w spółce. Barbara Rudziks została powołana na stanowisko prezesa, a Maciej Szymański na stanowisko wiceprezesa spółki.

Barbara Rudziks stanęła na czele zarządu Kredyt Inkaso
Barbara Rudziks jest pierwszą kobietą pełniącą funkcję prezesa zarządu w spółce zarządzającej wierzytelnościami notowanej na GPW (fot. mat. prasowe Kredyt Inkaso)
REKLAMA

Zmiana ról jest motywowana potrzebą optymalnego wykorzystania doświadczeń i kompetencji w ramach zarządu na obecnym etapie rozwoju spółki.

Barbara Rudziks jest ekspertką w zarządzaniu spółkami z branży finansowej, specjalizującą się w transformacji organizacji i doskonaleniu procesów. Z Kredyt Inkaso związana jest od kwietnia 2020 r., kiedy objęła stanowisko wiceprezesa zarządu. Od tego czasu nieprzerwanie odpowiada za zarządzanie operacyjne spółką, w tym za zarządzanie nabytymi portfelami wierzytelności, transformację operacyjną grupy kapitałowej, doskonalenie procesów, wzrost efektywności i skuteczności działań operacyjnych.

Czytaj też: Barbara Kraszka dołącza do zespołu Httpool Polska

Wcześniej piastowała funkcje prezesa oraz wiceprezesa zarządu w spółkach z branży finansowej. Przez blisko dekadę związana była z jedną z wiodących spółek z branży zarządzania wierzytelności (BEST), gdzie pełniła rolę wiceprezesa Zarządu. Natomiast wcześniej przez 11 lat zajmowała stanowiska kierownicze w międzynarodowej instytucji bankowej (GE Money Bank). Ukończyła studia magisterskie w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Morskim w Gdyni.

- Dziękuję radzie nadzorczej za zaufanie, którym mnie obdarzyła. Do rekomendacji o zmianie ról w ramach zarządu dojrzewaliśmy wspólnie od dłuższego czasu. To dowód wewnętrznego zaufania, zrozumienia i umiejętności dzielenia się obowiązkami w sposób, który jest w danej chwili najlepszy dla całej organizacji - powiedziała Barbara Rudziks, nowa prezes Kredyt Inkaso.

Czytaj też: Dawid Wrona dołącza do zarządu Archicomu

Maciej Szymański w roli wiceprezesa spółki zachowa odpowiedzialność za część obszarów funkcjonowania spółki, a jego kluczowym zadaniem będzie przeprowadzenie procesu przeglądu opcji strategicznych, do którego spółka obecnie się przygotowuje.

Barbara Rudziks jest pierwszą kobietą pełniącą funkcję prezesa zarządu w spółce zarządzającej wierzytelnościami notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Kredyt Inkaso jest również jedną z nielicznych spółek giełdowych, w której jest równy podział stanowisk w zarządzie pomiędzy kobietami i mężczyznami.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Barbara Rudziks stanęła na czele zarządu Kredyt Inkaso

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA