AXA: Prezes Henri de Castries odchodzi. Zastąpi go Denis Duverne

6
AXA: Prezes Henri de Castries odchodzi. Zastąpi go Denis Duverne fot.axa.com
Prezes AXA Henri de Castries zostawia francuską firmę ubezpieczeniową wcześniej niż to przewidziano, miał bowiem kontrakt do 2018 roku - podaje AXA.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

AXA: Prezes Henri de Castries odchodzi. Zastąpi go Denis Duverne

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

21 mar 2016 14:24


Prezes i przewodniczący rady nadzorczej AXA 61-letni Henri de Castries rozstanie się z firmą na początku września, po 16 latach szefowania w AXA.

Zastąpi go dotychczasowy wiceprezes Denis Duverne, który zostanie też nowym przewodniczącym rady nadzorczej AXA.

AXA stała się "za rządów" de Castries jedną z czołowych firm ubezpieczeniowych na świecie. Znacząco rozbudowała swoje interesy zarówno we Francji, jak i w USA i Japonii, a także na rynkach wschodzących, w tym w Chinach, Nigerii i Kolumbii.

Zysk netto AXA wzrósł w 2015 r. o 12 procent i wyniósł 5,62 miliardy euro.

De Castries jest teraz czołowym kandydatem do zastąpienia Douglasa Flinta, szefa HSBC Holdings - podaje "The Sunday Times".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Marlena Z 2016-03-21 18:25:46

AXA stała się "za rządów" de Castries jedną z czołowych firm ubezpieczeniowych na świecie chyba z pieniądze Polaków którym nie wypłacają lub zwlekają z odszkodowaniami po trzy miesiące przez marnie sporządzone artykuły prawne w naszym kraju!!!! i pisemka typu: szkoda zgłoszona 18.01.2016 NISSAN JUKE pismo od axa 10.02 informujemy,że trwają dodatkowe czynności ubezpieczeniowe,pozwalające Towarzystwu Ubezpieczeń określić zakres uszkodzeń na pojeździe oraz odpowiedzialność za zgłoszone roszczenie. 22.02.2016 kolejne pisemko od axa odpowiedź na skargę: Uprzejmie informujemy,że zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie w terminie 30 dni licząc od dnia złożenia przez poszkodowanego lub uprawnionego zawiadomienia o szkodzie. Przepisy prawa przewidują również sytuacje wyjątkowe wskazując ,iż w przypadku gdyby wyjaśnienie w terminie 30 dniowym okoliczności niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń albo wysokości odszkodowania okazało się niemożliwe, odszkodowanie wypłaca się w terminie 14 dni od dnia,w którym przy zachowaniu należytej staranności wyjaśnienie tych okoliczności było możliwe, nie później jednak niż w terminie 90 dni od dnia złożenia zawiadomienia o szkodzie. Informujemy, iż jeżeli nie zgadza się Pani ze stanowiskiem,przysługuje Pani prawo dochodzenia roszczeń na drodze sądowej. dzisiaj 21.032016 i nadal cisza Jestem poszkodowaną z oc sprawcy AXA,wszystkie nie zbędne dokumenty potrzebne do likwidacji szkody min:oświadczenie sprawcy i zdjęcia z miejsca kolizji,dostarczyłam w ciągu tygodnia: Po tygodniu pierwsze oględziny,o kolejne po rozebraniu auta trzeba było już się prosić bo konsultantka kazała wymieniać uszkodzone elementy przez telefon(jak bym była co najmniej blacharzem samochodowym) ale udało się przyjechał rzeczoznawca z łaski. do dzisiaj żadnych pieniędzy nie dostałam nawet kwoty bezspornej i cholernie zaniżonej z resztą,amortyzacje zamienniki zaniżenie wartości pojazdu itd. Samochód zniszczony w garażu stoi i nie naprawiam go bo posłuży jako jeden z dowodów do sprawy którą najprawdopodobniej trzeba będzie założyć,wnioskuje to po setkach złych komentarzy że AXA unika odpowiedzialności od wypłat należnych odszkodowań,uszkodzenia nie korelują i tym podobne bzdety. GRATULUJE POSTĘPOWAŃ Z KLIENTAMI (JAK ZE ŚWINIAMI) I CZEKAM DO MAGICZNYCH 90 DNI. MOŻE DOSTANE TE MARNE ZANIŻONE ODSZKODOWANIE.