Artur Wojtków przez kolejną kadencję będzie zastępcą prezesa JSW

Artur Wojtków ponownie został wybrany przez załogę na członka zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA. Będzie on pełnił funkcję zastępcy prezesa ds. pracy i polityki społecznej - poinformowała w piątek rzeczniczka spółki Katarzyna Jabłońska-Bajer.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Artur Wojtków przez kolejną kadencję będzie zastępcą prezesa JSW

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 kwi 2013 13:56


Wybory odbyły się 11 kwietnia we wszystkich zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

"W głosowaniu wzięło udział 8564 pracowników, spośród których 98,6 proc. oddało głos na dotychczasowego zastępcę prezesa JSW" - poinformowała Jabłońska-Bajer.

Kolejna, VIII kadencja rozpocznie się z dniem odbycia tegorocznego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia.

Artur Wojtków jest z wykształcenia prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie społecznego dialogu pracy na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy w przemyśle na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Z JSW jest związany od 1995 roku. Przed objęciem funkcji zastępcy prezesa zarządu ds. pracy i polityki społecznej, a więc od maja 1999 roku do sierpnia 2009 roku, pełnił funkcję dyrektora ds. pracy KWK Borynia.

Grupa JSW jest największym producentem węgla koksowego. Głównymi odbiorcami produktów grupy JSW są klienci w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, na Słowacji, w Rumunii i na Węgrzech. W ubiegłym roku grupa JSW wypracowała 988,1 mln zł zysku netto przy przychodach ze sprzedaży ponad 8,8 mld zł. Kopalnie spółki wydobyły blisko 13,5 mln ton węgla.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.