Artur Olech nowym szefem spółki Pocztowe Życie

Od września br. stanowisko prezesa spółki celowej Pocztowe Życie oraz szefa projektu uruchomienia operacyjnego towarzystwa ubezpieczeń na życie obejmuje Artur Olech – menedżer o dużym doświadczeniu i ogromnej wiedzy na temat rynku ubezpieczeń.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Artur Olech nowym szefem spółki Pocztowe Życie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

1 wrz 2014 13:29


Zadanie to wpisuje się w realizowaną Strategię Poczty Polskiej, która buduje kompleksową ofertę usług finansowych - bankowych, ubezpieczeń majątkowych, a w perspektywie krótkiego czasu ubezpieczeń na życie. W ubezpieczeniach majątkowych ogromne zmiany nastąpiły już w ostatnich dwóch latach. Uzupełnienie oferty o ubezpieczenia na życie zbuduje wartość zarówno z perspektywy klientów, jak i samej Poczty Polskiej, stymulując jeszcze szybszy wzrost biznesu w obszarze ubezpieczeń.

Czytaj też: Poczta Polska: Kierowcy i dyspozytorzy muszą przyzwyczaić się do monitoringu samochodów

W tym zakresie Artur Olech będzie ściśle współpracował z Zarządem TUW Pocztowe, a także na najbliższej Radzie Nadzorczej zostanie rekomendowany do objęcia funkcji Wiceprezesa TUW Pocztowe.

Artur Olech od końca 1998 roku, przez ponad 15 lat związany był z Grupą Generali. Początkowo odpowiadał za przygotowanie business planu oraz wsparcie prawne prac nad uzyskaniem licencji dla towarzystw ubezpieczeń Generali. W 2003 r. został Członkiem Zarządu Generali PTE. Na przestrzeni kolejnych lat zasiadał w Zarządach spółek: Generali T.U.S.A, Generali Życie T.U.S.A oraz Generali Finance.

Czytaj też: Poczta Polska i Bank Pocztowy fundują stypendia ambitnym uczniom

Od listopada 2010 r. do stycznia br. pełnił funkcję prezesa spółek Grupy Generali w Polsce. Szef Pocztowego Życia jest też Przewodniczącym Rady Programowej „Insurance Forum” i zasiada w Radzie Nadzorczej Ciech.

Swoją karierę zawodową Artur Olech rozpoczynał od współpracy z Fundacją CASE (Centrum Badań Społecznych i Ekonomicznych). W latach 1996-1997 pracował także jako analityk w Polskim Instytucie Zarządzania. Następnie podjął pracę w Volkswagen Bank Polska i Volkswagen Leasing Polska, gdzie kierował departamentem współpracy z klientami kluczowymi i departamentem zarządzania ryzykiem.

Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Prawa i Administracji) i Szkoły Głównej Handlowej (Finanse i Bankowość). Ukończył także szereg szkoleń menedżerskich.

Laureat nagrody “Top Manager w ubezpieczeniach” (Wprost, 2012), nagrody Holdingu “GPH Award” dla najlepszej spółki życiowej w Europie Środkowo Wschodniej.

Prywatnie miłośnik sportu. Jego pasją jest bieganie, ale także piłka nożna, pływanie, squash i tenis.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.