Artur Borowiński zostanie nowym prezesem Compensy

Franz Fuchs przekazuje po 10 latach zarządzania spółkami Compensa Życie i Compensa Majątek prezesurę Arturowi Borowińskiemu. 1 maja 2014 r. Borowiński obejmie obowiązki prezesa, a Franz Fuchs funkcję przewodniczącego rady nadzorczej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Artur Borowiński zostanie nowym prezesem Compensy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

10 mar 2014 15:17


W czasie prezesury Franza Fuchsa Compensa TU Vienna Insurance Group oraz Compensa TU na Życie Vienna Insurance Group przeszły gruntowną przemianę i stały się wiodącymi towarzystwami ubezpieczeń, które dostarczają klientom nowoczesnych produktów, a partnerom sprzedażowym - innowacyjnych rozwiązań i narzędzi IT. Z firmy, która w 2003 roku odnotowała blisko 90 mln zł straty, Compensa stała się benchmarkiem w zakresie długofalowego wzrostu i rentowności. W ciągu 10 lat składka przypisana brutto obu spółek wzrosła do poziomu 1,6 mld zł, tj. o ponad 400 proc. Łączny zysk Compensa w 2013 roku osiągnął rekordowy poziom 125 mln zł.

W 2013 roku Compensa Majątek odnotowała doskonały wynik finansowy brutto w kwocie 98,6 mln zł oraz najniższy w historii wskaźnik zespolony brutto na poziomie 93,9%. Jednocześnie spółka wzrosła dwukrotnie szybciej od rynku w rentownym segmencie pozakomunikacyjnym, gdzie o 25 proc. zwiększyła składkę z ubezpieczeń indywidualnych, korporacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Pod kierownictwem Franza Fuchsa Compensa Życie znacznie zwiększyła swój udział w rynku ubezpieczeń ze składką regularną oraz wypracowała korzystną pozycję w grupowych ubezpieczeniach na życie. W roku 2013 spółka życiowa zebrała składkę w wysokości 578 mln zł i osiągnęła zysk brutto na poziomie 25,7 mln zł.

Dokonania Franza Fuchsa zyskały uznanie na polskim rynku ubezpieczeniowym. Prezes Compensy z sukcesem sfinalizował 8 akwizycji i przeprowadził wiele pionierskich projektów operacyjnych. W wyniku jego aktywności VIG może się obecnie pochwalić łączną składką przypisaną brutto w wysokości 4,8 mld zł i wysoką 3. pozycją rynkową. Od 2003 roku liczba spółek ubezpieczeniowych Vienna Insurance Group w Polsce wzrosła z dwóch do sześciu. Obecnie VIG w Polsce reprezentują: Compensa, Compensa Życie, Benefia, Benefia Życie, InterRisk i Polisa-Życie. Finalizacja przejęcia Skandii-Życie oczekuje na akceptację Komisji Nadzoru Finansowego. Sukcesy Franza Fuchsa zostały docenione również przez środowiska biznesowe, w tym Polski Klub Biznesu, który nagrodził go tytułem Honorowego Ambasadora Polskiego Biznesu.

Obok obecnie pełnionych funkcji jako członek zarządu Vienna Insurance Group odpowiedzialny za rynek rumuński i nadbałtycki, Franz Fuchs będzie nadal nadzorował działalność VIG w Polsce na stanowisku Dyrektora Generalnego Vienna Insurance Group Polska. Najbliższe Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy powoła Franza Fuchsa na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej obu spółek Compensa. Jednocześnie Peter Hagen, obecny przewodniczący rady nadzorczej i prezes zarządu Vienna Insurance Group, zasiądzie w radzie nadzorczej na stanowisku zastępcy przewodniczącego.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.