PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Arkadiusz Mularczyk mianowany sekretarzem stanu w MSZ

  • Autor: PAP/KDS
  • 28 paź 2022 15:41

Arkadiusz Mularczyk został mianowany sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - poinformował w piątek w mediach społecznościowych rzecznik resortu Łukasz Jasina.

Arkadiusz Mularczyk mianowany sekretarzem stanu w MSZ
Arkadiusz Mularczyk (fot. PAP/Marcin Obara)
REKLAMA

"Arkadiusz Mularczyk został mianowany nowym sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Życzymy powodzenia w realizacji powierzonych Mu zadań i owocnej pracy na rzecz umacniania pozycji Polski na arenie międzynarodowej" - napisano we wpisie MSZ na Twitterze.

MSZ na początku tygodnia informowało, że Mularczyk zostanie powołany na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych. Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiadał, że Mularczyk będzie zajmował się kwestiami europejskimi i relacjami z Niemcami.

W czwartek natomiast rzecznik resortu dyplomacji poinformował, że MSZ zawnioskuje o powołanie Mularczyka również na stanowisko pełnomocnika rządu do spraw odszkodowań za szkody wyrządzone agresją i okupacją niemiecką w latach 1939-1945.

Czytaj więcej: Wielka szansa może zmienić się w wielki problem. Tak się przed nim uchronimy

Ustanowienia pełnomocnika rządu do spraw odszkodowań od Niemiec zakłada projekt rozporządzenia Rady Ministrów, zamieszczony na stronie internetowej rządu. Powołanie pełnomocnika ma pozwolić "na koordynowanie działań MSZ i innych agend rządowych w zakresie działań prowadzących do uzyskania należnych rekompensat od strony niemieckiej przy wykorzystaniu narzędzi już istniejących w strukturach MSZ i innych agend rządowych". Obsługę urzędniczą pełnomocnika ma zapewnić MSZ; szef resortu dyplomacji jest wskazany jako osoba odpowiedzialna za opracowanie projektu. Planowany termin przyjęcia projektu przez Radę Ministrów to IV kwartał 2022 r.

1 września zaprezentowano raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej, z którego wynika, że ogólna kwota strat to ponad 6 bilionów 220 miliardów zł 609 mln zł. Raport przygotował działający w poprzedniej kadencji parlamentu zespół, którym kierował Mularczyk.

Czytaj więcej: Od nowego roku poważne zmiany w umowach o pracę. Dotkną pracowników i pracodawców

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Arkadiusz Mularczyk mianowany sekretarzem stanu w MSZ

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA