Anna Wańska objęła nowo utworzone stanowisko w Adecco Poland

Departament pracy stałej w Adecco Poland podjął decyzję o konieczności poszerzenia i wzmocnienia kompetencji w postaci utworzenia nowego stanowiska – lidera zespołu rekrutacji stałych dla finansów i księgowości. Objęła je Anna Wańska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Anna Wańska objęła nowo utworzone stanowisko w Adecco Poland

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

13 wrz 2015 10:17


Anna Wańska z branżą HR i rekrutacją pracowników dla klientów rynku finansowego związana jest od 2006 r. W Adecco Poland poza prowadzeniem bieżących projektów rekrutacyjnych będzie również odpowiedzialna za dalszy rozwój zespołu oraz koordynację współpracy z klientami reprezentującymi takie branże jak finanse, księgowość, bankowość, ubezpieczenia oraz BPO i SSC.

- Kluczowym czynnikiem wzrostu zatrudnienia w sektorze finansowym i księgowym są oferty pracy na rynku B2B oferowane przez centra usług wspólnych, duże międzynarodowe biura rachunkowe oraz instytucje finansowe. Z naszych prognoz wynika, że do końca 2015 r. te sektory będą kontynuowały etap zwiększających się inwestycji w naszym kraju, a tym samym potrzeby kadrowe będą generowały kolejne możliwości zatrudnienia – podkreśla Anna Wańska, Permanent Placement Team Leader Accountancy & Finance.

W przypadku bankowości większość podmiotów powiększa się lub planuje poszerzenie swoich zespołów głównie skoncentrowanych wokół sprzedaży. Pracodawcy z tej branży poszukują przede wszystkim doradców klienta zamożnego oraz doradcy klienta biznesowego głównie dla segmentu MSP.

- Jeśli chodzi o towarzystwa ubezpieczeniowe czynnikiem decydującym o zwiększeniu zatrudnienia w perspektywie kolejnych miesięcy jest konieczność przygotowań do wdrożenia unijnej dyrektywy Solvency II. W związku z tym zgłaszają popyt na specjalistów ds. ryzyka oraz aktuariuszy. Dodatkowo firmy ubezpieczeniowe intensywnie rozwijają dystrybucję we wszystkich kanałach sprzedaży, tj.: w kanale tradycyjnym, bancassurance oraz affinity. Adecco Poland obserwuje również kontynuację trendów z lat poprzednich dotyczącą centralizacji usług związanych z likwidacją szkód, obsługą roszczeń i polis oraz IT – mówi Wańska.

Kolejną istotną branżą stymulującą dynamikę zatrudnienia w sektorze finansowym jest księgowość. Rynek jest coraz bardziej skłonny do pozyskiwania osób do pracy w charakterze samodzielnych księgowych, które znają pełną księgowość, jednocześnie płynnie posługują się językiem angielskim. Takie zapotrzebowanie zgłaszają również międzynarodowe biura rachunkowe poszukujące osób o podobnym profilu zawodowym.

Z drugiej strony specjaliści ds. księgowości preferują pracę w tzw. księgowości wewnętrznej, czyli u klienta. Ten aspekt odgrywa istotną rolę z perspektywy zapewnienia stabilizacji zawodowej, w przeciwieństwie do pracy w biurze rachunkowym, która uznawana jest za mniej niestabilną.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.