Anna Trzecińska zostanie wiceprezesem NBP

6
Anna Trzecińska zostanie wiceprezesem NBP
Anna Trzecińska, obecnie wiceprezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, zostanie powołana na stanowisko wiceprezesa NBP. Zastąpi na tym stanowisku Witolda Kozińskiego.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Anna Trzecińska zostanie wiceprezesem NBP

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

24 paź 2014 13:42


- Pan prezydent przychylił się do wniosku pana prezesa NBP Marka Belki i w związku z tym Anna Trzecińska zostanie powołana na stanowisko wiceprezesa NBP - zapowiedział minister Olgierd Dziekoński. 

Czytaj też: Wzrosła liczba pracujących kobiet. Mimo dłuższego macierzyńskiego

Zgodnie z ustawą o NBP członków zarządu banku centralnego powołuje i odwołuje prezydent na wniosek prezesa NBP.

Anna Trzecińska ukończyła studia na Wydziale Ekonomiki Produkcji Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. Od 1 listopada 2009 roku jest zastępcą prezesa BFG.

Od października 1983 roku do stycznia 2009 roku pracowała w Narodowym Banku Polskim. Początkowo w Departamencie Planowania, później w Departamencie Polityki Pieniężno-Kredytowej (obecnie Departament Operacji Krajowych).

W latach 1993-1998 była zastępcą dyrektora Departamentu Polityki Pieniężno-Kredytowej, a w 1998 roku została powołana na stanowisko dyrektora Departamentu Polityki Pieniężno-Kredytowej. Odpowiadała m.in. za projektowanie instrumentów polityki pieniężnej i jej realizację, obsługę długu publicznego w zakresie emisji i obrotu skarbowymi papierami wartościowymi, kwestie stabilności finansowej i polityki dewizowej.

Czytaj też: 15 proc. załogi straci pracę w NBP. Mają odejść dobrowolnie

Od 7 stycznia 2009 roku do 31 października 2009 roku pracowała na stanowisku dyrektora banku w PKO Bank Polski SA.

Trzecińska zastąpi Witolda Kozińskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.