Anna Striżyk i Piotr Kołodziej dołączają do zarządu Taurona

Na posiedzeniu 10 października Rada Nadzorcza Tauron Polska Energia uzupełniła skład zarządu spółki, powołując - na wniosek prezesa Jerzego Kurelli - Annę Striżyk na stanowisko wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych oraz Piotra Kołodzieja na stanowisko wiceprezesa ds. strategii i rozwoju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Anna Striżyk i Piotr Kołodziej dołączają do zarządu Taurona

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

10 paź 2015 16:46


Od 10 października zarząd Tauron Polska Energia pracuje w pełnym, pięcioosobowym składzie.

- Grupa Tauron prowadzi obecnie wiele ważnych projektów, dlatego uzupełnienie zarządu o wiceprezesów, którzy będą czuwać nad realizacją strategii grupy oraz jej finansami jest niezwykle ważne. Cieszę się, ze nowymi członkami zarządu zostali doświadczeni menedżerowie, znający branżę energetyczną i jej specyfikę. Wierzę, że zostaną oni dobrze odebrani przez rynek - mówi Jerzy Kurella, prezes spółki Tauron Polska Energia.

Anna Striżyk, wiceprezes zarządu ds. ekonomiczno-finansowych, przez ostatnie 15 lat (2010-2015) pełniła funkcję wiceprezesa w zespole Elektrowni Pątnów - Adamów - Konin, gdzie zajmowała się m.in. organizacją finansowania, restrukturyzacją w obszarze finansowym oraz handlowym, nadzorem na budżetem oraz procesami controlingu, księgowości, sprawozdawczości, zarządzaniem relacjami z bankami, współpracą z audytorami.

Piotr Kołodziej, wiceprezes zarządu ds. strategii i rozwoju, od 2012 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Tauron Dystrybucja, spółki z grupy Tauron. W energetyce od 1970 r. Pracował kolejno w zakładzie Energetycznym Gliwice, Górnośląskim Zakładzie Elektroenergetycznym (członek zarządu odpowiedzialny za sprawy techniczne i handel energią), Vattenfall Distribution (prezes) Vattenfall Europe (członek zarządu).

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Pracownik 2015-10-15 21:38:48

Śmiech na sali pracowników mają za parobków ale to się kiedyś zemści panie prezesie............................................