PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Anna Pęzioł-Wójtowicz rzecznikiem prasowym MON

  • Autor: PAP/AT
  • 6 kwi 2017 8:40

Mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz została nową rzeczniczką prasową MON. Dotychczas pełniła ona funkcję pełnomocniczki ministra ds. wojskowej służby kobiet.

Anna Pęzioł-Wójtowicz rzecznikiem prasowym MON
Anna Pęzioł-Wójtowicz na czele biura prasowego MON. (fot.wojsko-polskie.pl)
REKLAMA

• Nową rzeczniczką MON została mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz.

• MON nie miało rzecznika prasowego od początku lutego, kiedy to ze stron internetowych resortu zniknęło nazwisko Bartłomieja Misiewicza.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz pełniła wcześniej funkcję pełnomocniczki ministra ds. wojskowej służby kobiet.

• Na tym stanowisku zachęcała do udziału w bezpłatnych kursach samoobrony kobiet, jakie MON prowadzi od listopada 2016 r.

MON nie miało rzecznika prasowego od początku lutego, kiedy to ze stron internetowych resortu zniknęło nazwisko Bartłomieja Misiewicza. Od tego czasu w obowiązkach rzecznika Misiewicza zastępował Oddział Mediów Centrum Operacyjnego MON, zaś szefem gabinetu politycznego ministra został Krzysztof Łączyński. Misiewicz od końca stycznia był przez kilka tygodni na urlopie. Po jego zakończeniu znów pracuje dla ministra Macierewicza.

Nominację nowej rzeczniczki, choć bez podawania nazwiska, szef MON zapowiadał w środę. Macierewicz powiedział wtedy, że "już niedługo" przedstawi osobę, która będzie pełnić tę funkcję. Poinformował, że będzie nią kobieta. "Wiemy już, że to jest kobieta i wiemy, że to jest kobieta odważna, dzielna i skutecznie działająca" - powiedział minister.

W czwartek (6 kwietnia) pojawił się komunikat podpisany przez mjr Pęzioł-Wójtowicz jako rzecznik prasową resortu. Zaprosiła w nim ona na spotkanie z mediami dr. inż. Wacława Berczyńskiego - przewodniczącego Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego.

Mjr Pęzioł-Wójtowicz pełnomocniczką MON ds. wojskowej służby kobiet została 8 marca 2016 r. Nominację odebrała w obecności premier Beaty Szydło podczas uroczystości z okazji Dnia Kobiet w bazie lotniczej w Mińsku Mazowieckim. Na tym stanowisku zachęcała do udziału w bezpłatnych kursach samoobrony kobiet, jakie MON prowadzi od listopada 2016 r. w 30 miejscowościach w całej Polsce.

Nowa rzeczniczka MON rozpoczęła służbę wojskową w 2005 r. jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Po jej ukończeniu była dowódcą plutonu zmechanizowanego w Polsko-Litewskim Batalionie Sił Pokojowych w Orzyszu. Następnie służyła jako oficer prasowy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu, młodszy specjalista w Departamencie Wojskowych Spraw Zagranicznych MON, Sekretariacie MON, a po jego przekształceniu - w Centrum Operacyjnym MON.

Ukończyła stosunki międzynarodowe - dyplomację na Uniwersytecie Wrocławskim, była stypendystką Uniwersytetu w Antwerpii. Skończyła także podyplomowe studia z zakresu służby zagranicznej oraz studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej. Pochodzi z Janowa Lubelskiego, ma 36 lat.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Anna Pęzioł-Wójtowicz rzecznikiem prasowym MON

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA