Anna Pawlak-Kuliga nowym prezesem Ikea

Od 1 września br. nastąpi zmiana na stanowisku prezesa sieci sklepów Ikea w Polsce. Polka - Anna Pawlak-Kuliga zastąpi Evelyn Higler, która od września obejmie stanowisko w globalnych strukturach firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Anna Pawlak-Kuliga nowym prezesem Ikea

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl/AT

dlahandlu.pl

9 sie 2016 10:50


Anna Pawlak-Kuliga pracę dla Ikea zaczęła osiem lat temu w jednym ze sklepów w Londynie, gdzie objęła stanowisko nawigatora biznesu. W kolejnych latach awansowała w ramach struktur wewnętrznych Ikea w Wielkiej Brytanii.

Do Polski wróciła w 2012 roku, początkowo jako członek zarządu Ikea Retail, a rok później – także wiceprezes. Przez cały czas ściśle współpracowała z Evelyn Higler. Zasiadała też w zarządzie spółki Ikea Property oraz radzie nadzorczej Ikea Distribution na Europę Południowo - Wschodnią.

Prezes podkreśla, że planuje kontynuować strategię rozwoju firmy na polskim rynku, która zakłada ponad pięciokrotny wzrost obrotów do 2035 r., z obecnych ok. 3 miliardów złotych do 16 miliardów. - W najbliższych latach planujemy otwierać kolejne sklepy, w tym już niedługo, bo w drugiej połowie 2017 r. sklep w Lublinie. Będziemy także rozwijać IKEA w Polsce w kierunku sprzedaży wielokanałowej i już w najbliższych miesiącach wprowadzimy sprzedaż mebli przez Internet – dodała Anna Pawlak-Kuliga.

Anna Pawlak-Kuliga jest pierwszą Polką w historii firmy, która objęła stanowisko prezes Ikea Retail. Ma 39 lat, karierę zawodową łączy z rolą żony i matki rocznego synka. Wolne chwile spędza z rodziną, podróżując oraz poznając nowe kultury. Lubi aktywnie spędzać czas
w górach i nad morzem. Uprawia kitesurfing, dużo czyta. Interesuje się tematyką rozwoju osobistego oraz psychologii.

19 proc. globalnej produkcji Ikea pochodzi z Polski. Grupa Ikea ma 328 sklepów w 28 krajach na świecie, w tym 9 sklepów w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.