Angelina Sarota wiceprezesem spółki PGE EJ1

Angelina Sarota została decyzją rady nadzorczej PGE EJ1 wiceprezesem spółki - poinformowała w piątek PGE EJ1. Spółka ta jest odpowiedzialna za budowę pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Angelina Sarota wiceprezesem spółki PGE EJ1

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

30 maj 2014 20:45


Sarota przez ostatni miesiąc była radcą ministra w Departamencie Polityki Właścicielskiej ministerstwa skarbu. Wcześniej przez dziewięć lat była dyrektorem Departamentu Prawnego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zastępującym Dyrektora Generalnego KPRM.

Obok Saroty zarząd PGE EJ1 tworzą: Marzena Piszczek i p.o. prezes Jacek Cichosz.

PGE EJ1 - spółka córka PGE - wkrótce zmieni udziałowców. Po 10 proc. udziałów mają w niej objąć: Enea, Tauron i KGHM. Umowa w tej sprawie czeka jeszcze tylko na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Według nowej strategii PGE, decyzja inwestycyjna i wystąpienie o decyzję zasadniczą ws. elektrowni jądrowej ma nastąpić w 2017 r., w oparciu o kształt opracowanego systemu wsparcia tej inwestycji i wyniki postępowania zintegrowanego - czyli rodzaju złożonego przetargu, w którym mają zostać wyłonione wszystkie elementy - technologia, usługi, finansowanie itp. Uruchomienie, przeprowadzenie i rozstrzygnięcie tego postępowania to jedno z zadań PGE EJ1.

Rozpoczęcie budowy pierwszego bloku planowane jest ok. 2020 r. W rządowym programie energetyki jądrowej pierwszy blok ma ruszyć z końcem 2024 r. Program ten stwierdza m.in., że ostrożnie szacowane nakłady inwestycyjne związane z przygotowaniem i realizacją budowy pierwszej elektrowni o mocy ok. 3000 MW mogą kształtować się na poziomie 40-60 mld zł, przy uwzględnieniu nakładów na przygotowanie terenu i infrastrukturę pomocniczą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.