Andrzej Siezieniewski prezesem Polskiego Radia

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powołała Andrzeja Siezieniewskiego na prezesa oraz Henryka Cicheckiego na członka zarządu Polskiego Radia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Siezieniewski prezesem Polskiego Radia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

15 lip 2015 21:15


Decyzje o powołaniu Siezieniewskiego na prezesa oraz Cicheckiego na członka zarządu Polskiego Radia zapadły podczas głosowania członków KRRiT na wtorkowym (14 lipca) posiedzeniu. Ze względu na nieuzyskanie wystarczającej większości głosów, wniosek Rady Nadzorczej o powołanie do zarządu Jolanty Wiśniewskiej, został przez regulatora odrzucony. Oznacza to, że RN PR będzie musiała rozpisać nowy konkurs, w celu uzupełnienia składu zarządu.

"Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała rekomendacje Rady Nadzorczej Polskiego Radia udzielone Andrzejowi Siezieniewskiemu, wysoko oceniając kompetencje i dotychczasowe umiejętności menadżerskie prezesa spółki, a także przedstawioną w trakcie procedury konkursowej wizję rozwoju Polskiego Radia" – czytamy w komunikacie Krajowej Rady.

Czytaj też: Sześć osób kandyduje w konkursie na prezesa i zarząd Polskiego Radia

Z wysoką oceną regulatora, spotkała się również kandydatura Henryka Cicheckiego, podkreślając jego "zaangażowanie w realizację wyzwań stojących przed Polskim Radiem w mijającej kadencji, uznając, iż jest to należyta gwarancja na dalsze wykonywanie wszystkich zadań publicznego nadawcy".

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała również, że pozytywnie oceniła przebieg konkursu przeprowadzonego przez RN PR, a także współpracę z regulatorem po zakończeniu procedury konkursowej i wyłonieniu kandydatów.

Rada Nadzorcza Polskiego Radia 23 czerwca wybrała na kolejną kadencję cały dotychczasowy zarząd spółki: prezesa Andrzeja Siezieniewskiego oraz członków zarządu Jolantę Wiśniewską i Henryka Cicheckiego. Wybór ten był jednak jedynie rekomendacją dla KRRiT, do której ostatecznie należy powołanie zarządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.