Andrzej Pilot nowym prezesem WFOŚiGW w Katowicach

Zarząd Województwa Śląskiego powołał 18 grudnia br. Andrzeja Pilota na stanowisko prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Pilot nowym prezesem WFOŚiGW w Katowicach

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

19 gru 2014 18:13


Zarząd Województwa Śląskiego odwołał ze stanowiska dotychczasową prezes WFOŚiGW w Katowicach Gabrielę Lenartowicz.

Andrzej Pilot urodził się 16 października 1960 r. w Tarnowskich Górach. Ukończył studia na kierunku polityka społeczna w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w zakresie inwestycji kapitałowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

W latach 2008 - 2010 był zastępcą porezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, gdzie odpowiadał za ochronę atmosfery, odnawialne źródła energii, gospodarkę odpadami, ochronę ziemi, gospodarkę wodną i ochronę wód.

W 2010 r. był koordynatorem likwidacji szkód w środowisku wyrządzonych przez powódź w województwie śląskim. W latach 2007 - 2008 członek Rady Nadzorczej Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, 2008 - 2010 członek Rady Nadzorczej Beskid Ekosystem oraz PEC Ciepłogaz, a od grudnia 2010 r. do lutego 2013 r. wicestarosta powiatu tarnogórskiego odpowiedzialny m.in. za gospodarkę nieruchomościami Skarbu Państwa, rolnictwo i ochronę środowiska.

Od marca 2013 do listopada 2014 pełnił funkcję pierwszego wicewojewody śląskiego, gdzie odpowiadał za pracę wydziałów: Finansów i Budżetu, Nadzoru Właścicielskiego, Polityki Społecznej oraz Certyfikacji i Rozwoju. Sprawował również nadzór nad Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska w Katowicach.
Andrzej Pilot wraz z żoną i synem mieszka w Tarnowskich Górach. Interesuje się etnografią, myślistwem oraz sportem. W wolnych chwilach jeździ na nartach, gra w tenisa i podróżuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.