Andrzej Kojro prezesem Enei Operator

6
Andrzej Kojro prezesem Enei Operator fot.pl.linkedin.com
• Zgromadzenie Wspólników Enei Operator powołało zarząd nowej kadencji.
• Na jego czele od 11 lipca stanie Andrzej Kojro.
• W składzie zarządu pozostają: Marek Szymankiewicz, Wojciech Drożdż oraz Jakub Kamyk.
• Z firmy odchodzą dotychczasowy prezes Michał Jarczyński, oraz wiceprezes Dariusz Szymczak.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Kojro prezesem Enei Operator

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/AT

wnp.pl

8 lip 2016 10:38


Andrzej Kojro jest prawnikiem, radcą prawnym i sędzią Trybunału Stanu. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, od 1994 roku związany jest z branżą energetyczną i obszarem dystrybucji energii. Pracował jako radca prawny w RWE Stoen Operator, gdzie przez wiele lat reprezentował firmę w sprawach sądowych.

Marek Szymankiewicz pozostaje na stanowisku wiceprezesa ds. infrastruktury sieciowej, Wojciech Drożdż - wiceprezesa ds. ekonomiczo-finansowych, a wybrany przez pracowników spółki Jakub Kamyk - wiceprezesa ds. pracowniczych.

Równocześnie Zgromadzenie powołało do dalszej pracy w Radzie Nadzorczej Enei Operator dwóch przedstawicieli pracowników: Krzysztofa Statuckiego i Tadeusza Dachowskiego. W nowej kadencji Rada funkcjonuje w dotychczasowym składzie: Mikołaj Franzkowiak - przewodniczący, Radosław Galicki, Krzysztof Statucki, Tadeusz Dachowski i Wojciech Wostal.

Enea Operator to dystrybutor energii, odpowiedzialny za dostawy do klientów na terenie sześciu województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego oraz na niewielkiej części województw dolnośląskiego i pomorskiego. Łącznie jest to obszar 58 213 km2, a więc około 1/5 kraju. Spółka jest częścią Grupy Enea: trzeciej co do wielkości grupy surowcowo-energetycznej w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.