Andrzej Juszczyński opuszcza pokład Kompanii Węglowej

Jak informuje na Twitterze Jerzy Polaczek, poseł na Sejm z Katowic, pokład Kompanii Węglowej zdecydował się opuścić również Andrzej Juszczyński.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Juszczyński opuszcza pokład Kompanii Węglowej

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

27 paź 2015 14:51


Jak informuje Polaczek, Juszczyński - podobnie jak Krzysztof Sędzikowski, prezes KW - złożył rezygnację z dniem 31 grudnia 2015 r. Przypomnijmy, Krzysztof Sędzikowski, sprawujący funkcję prezesa zarządu Kompanii Węglowej, złożył swoją rezygnację 23 października.

Sędzikowski objął stanowisko prezesa Kompanii w grudniu ub. roku, gdy spółka stała na progu bankructwa. Jego zadaniem było opracowanie, a następnie wdrożenie planu naprawczego.

Plan ten - w ostatecznej formie uzgodniony ze stroną społeczną po styczniowych protestach związków - składał się z trzech elementów: redukcji liczby kopalń z 14 do 11 (oddzielone zakłady trafiły do Spółki Restrukturyzacji Kopalń), restrukturyzacji operacyjnej KW, a także utworzenia tzw. Nowej KW, która byłaby nadal restrukturyzowana i dokapitalizowana przez zewnętrznych inwestorów.

Więcej czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Barabasz 2015-11-10 11:01:57

Widzę, że ekipa PO-PSL powoli zbiera manele i zwija się w szybkim tempie zacierając ślady malwersacji. Sędzikowski i Juszczyński pożywili się na Eurolocie i Kompani Węglowej a teraz ratują się ucieczką aby PIS ich nie rozliczył. Ale co ich to ich, taka Polska....