Andrzej Grygoruk dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego

• Andrzej Grygoruk został nowym dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego - największego polskiego parku narodowego - poinformowała Katarzyna Zielińska z sekretariatu parku.
• Na to stanowisko powołał go minister środowiska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Grygoruk dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

5 paź 2016 11:50


Grygoruk zastąpił na stanowisku dyrektora odwołanego na początku kwietnia 2016 r. Romana Skąpskiego. Dotychczas obowiązki dyrektora pełniła zastępca dyrektora Małgorzata Górska.

Andrzej Grygoruk był dwukrotnie w poprzednich latach wicedyrektorem tego parku, jest jego wieloletnim pracownikiem. Dokumenty powołania Andrzeja Grygoruka na dyrektora Biebrzańskiego PN podpisał w imieniu ministra środowiska Jana Szyszko wiceminister prof. Mariusz-Orion Jędrysek, - poinformował w środę park na swojej stronie internetowej.

Od 2015 r. Andrzej Grygoruk był koordynatorem ds. ochrony przyrody w realizowanym w Biebrzańskim PN projekcie "Ochrona siedlisk mokradłowych Doliny Górnej Biebrzy", który jest dofinansowany z UE z programu Life.

Andrzej Grygoruk jest - jak podaje biebrzański park w komunikacie - z wykształcenia ekonomistą, absolwentem podyplomowego studium ochrony przyrody w parkach narodowych. Pracował w różnych placówkach zajmujących się ochroną przyrody, m.in. w Narwiańskim Parku Narodowym, Zespole Parków Krajobrazowych.

Bagna Biebrzańskie należą do najbardziej znanych w Europie i na świecie. Biebrzański Park Narodowy jest największym polskim parkiem narodowym, zajmuje powierzchnię ok. 59. tys. ha. Jest m.in ostoją łosia i rzadkich ptaków, takich jak wodniczka, batalion czy orlik grubodzioby.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.