PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Andrzej Diakonow wiceprzewodniczącym KNF

  • Autor: PAP/GP
  • 26 lip 2017 11:45

Andrzej Diakonow został nowym zastępcą przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego - podał w środę (26 lipca) UKNF w komunikacie. Dodano, że będzie on odpowiadał w Urzędzie KNF za wykonywanie zadań związanych z audytem i kontrolą wewnętrzną, administracją, informatyką oraz ochroną klienta.

REKLAMA

- Premier Beata Szydło z dniem 25 lipca 2017 roku powołała na wniosek Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego nowego Zastępcę Przewodniczącego KNF Pana Andrzeja Diakonowa, który będzie odpowiadał w Urzędzie KNF za wykonywanie zadań związanych z audytem i kontrolą wewnętrzną, administracją, informatyką oraz ochroną klienta - podano. Zaznaczono, że przewodniczący KNF Marek Chrzanowski będzie nadal sprawował nadzór nad pionem bankowym.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W komunikacie poinformowano, że Andrzej Diakonow był ostatnio związany z Narodowym Bankiem Polskim, gdzie był dyrektorem Departamentu Audytu Wewnętrznego. "Wcześniej pracował m.in. w Ministerstwie Finansów, pełnił także funkcję sekretarza stanu i kierownika Ministerstwa Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa w rządzie Jana Olszewskiego. Był doradcą prezesa Najwyższej Izby Kontroli oraz posłem na Sejm IV kadencji" - napisano.

Dodano, że Diakonow to absolwent Wydziału Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecna SGH) oraz stypendysta DAAD (Uniwersytet Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Andrzej Diakonow wiceprzewodniczącym KNF

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA