Andrzej Chodkowski Głównym Inspektorem Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Andrzej Chodkowski otrzymał 12 lutego z rąk ministra rolnictwa i rozwoju wsi - Krzysztofa Jurgiela akt powołania na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Zastąpił on na tym stanowisku dotychczasowego szefa tej instytucji Tadeusza Kłosa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Chodkowski Głównym Inspektorem Ochrony Roślin i Nasiennictwa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

15 lut 2016 18:50


Andrzej Chodkowski otrzymał akt powołanie w ubiegły piątek, 12 lutego. Chodkowski był m.in. dyrektorem generalnym w ministerstwie rolnictwa, głównym inspektorem Inspekcji Jakości Artykułów Rolno-Pożywczych i prezesem Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa jest jedną z trzech służb (obok weterynarii i inspekcji jakości) podległych resortowi rolnictwa, która odpowiada za bezpieczeństwo żywności.

Inspekcja powstała w 2002 r. z połączenia dwóch służb kontrolnych: Inspekcji Ochrony Roślin i Inspekcji Nasiennej i wykonuje zadania określone przepisami ustawy o ochronie roślin, ustawy o środkach ochrony roślin, ustawy o nasiennictwie.

Zadania realizowane przez inspekcję mają na celu zmniejszenie zagrożenia ze strony organizmów szkodliwych znajdujących się w roślinach i produktach pochodzenia roślinnego. Ma ona też m.in. kontrolować stosowanie środków ochrony roślin oraz nadzorować produkcję materiału siewnego, tak by spełniał on wymagania zdrowotnościowe i jakościowe.

Inspekcja czuwa nad wymiana handlową produktami roślinnymi wystawiając stosowane certyfikaty świadczące o bezpieczeństwie takich produktów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.