PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Andrew Highcock prezesem, a Bartłomiej Morzycki dyrektorem w Związku Browary Polskie

  • Autor: AT
  • 31 sie 2017 13:50

Andrew Highcock, stojący na czele Kompanii Piwowarskiej, został nowym prezesem Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie. Obowiązki dyrektora generalnego organizacji od 1 września przejmuje Bartłomiej Morzycki, który zastąpi na tym stanowisku Danutę Gut.

Andrew Highcock prezesem, a Bartłomiej Morzycki dyrektorem w Związku Browary Polskie
Adobe Stock
REKLAMA

Andrew Highcock od 2013 r. sprawuje funkcję prezesa Kompanii Piwowarskiej. W roli prezesa Związku Browary Polskie będzie przez najbliższe dwa lata reprezentował branżę piwowarską w kraju i na forum międzynarodowym. Zastąpi w tej roli Guillaume’a Duverdiera.

– Branża piwowarska będzie musiała w niedalekiej przyszłości zmierzyć się z wyzwaniami związanymi z nasyceniem rynku oraz zmianami demograficznymi. W tych okolicznościach kluczowym zadaniem dla Związku, którego przewodnictwo obejmuję, jest zachowanie stabilnego otoczenia regulacyjnego, pozwalającego na dalszy rozwój sektora – mówi Andrew Highcock.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowy prezes branżowej reprezentacji piwowarów ma wieloletnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich, w tym w branży FMCG. Od lat jest związany z rynkiem piwa w Europie i w Polsce. Zanim objął stanowisko prezesa zarządu Kompanii Piwowarskiej kierował browarami należącymi do grupy SABMiller w Rumunii oraz na Słowacji. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1985 r.

Wcześniej ukończył anglistykę na Uniwersytecie Cambridge, zdobył także wykształcenie akademickie w dziedzinie marketingu. Branżę alkoholową poznał pełniąc funkcje zarządcze w obszarze sprzedaży i marketingu w firmie Diageo, która jest jednym z czołowych producentów alkoholi wysokoprocentowych na świecie. W latach 2003-2009 jako dyrektor generalny firmy Maxxium odpowiadał za rozwój biznesu w Europie Południowej oraz Kanadzie.

Bartłomiej Morzycki (fot.mat.pras.)
Bartłomiej Morzycki (fot.mat.pras.)

Z dniem 31 sierpnia ze Związkiem Browary Polskie żegna się dotychczasowy dyrektor - Danuta Gut, która przewodniczyła organizacji przez ostatnie 15 lat.

– Był to okres dynamicznego rozwoju naszej branży, wzrostu jej znaczenia dla gospodarki narodowej i niespotykanego wcześniej w Polsce podniesienia poziomu jakości oferowanego na rynku piwa – podsumowuje Danuta Gut.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Andrew Highcock prezesem, a Bartłomiej Morzycki dyrektorem w Związku Browary Polskie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA