Andreas Strecker został prezesem Solarisa

Decyzją właścicieli firmy Solaris, Solange i Krzysztofa Olszewskich oraz członków zarządu, z dniem 1 kwietnia br. stanowisko prezesa spółki obejmie Andreas Strecker.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andreas Strecker został prezesem Solarisa

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

5 lut 2015 21:02


- Z dniem 1 kwietnia 2015 roku przestanę być prezesem zarządu firmy Solaris. Decyzję tę podjęłam wspólnie z członkami zarządu. Zapewniam, że to niezwykle starannie przemyślany krok. Na ten moment przygotowywaliśmy się wspólnie z mężem od wielu lat. Do tej zmiany dojrzała również nasza firma i współpracownicy, mówi Solange Olszewska, właścicielka Solaris Bus & Coach S.A. - Solaris wciąż jest i pozostanie przedsiębiorstwem, które należy do rodziny Olszewskich. Z pozycji właścicielki i doradcy zarządu będę nadal konsultować strategiczne decyzje na temat kierunków rozwoju firmy, dodaje.

Andreas Strecker jest doktorem nauk ekonomicznych. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe w przemyśle transportowym. Przez 9 lat pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego w koncernie Daimler Buses North America w USA. Odpowiadał m.in. za rozwój i realizację strategii dywizji autobusowej firmy Daimler w Ameryce Łacińskiej, Meksyku i Azji.

Uczestniczył także w realizacji kluczowych kontraktów na rynku europejskim. Przez ostatnie 4 lata pracował na stanowisku CFO w przedsiębiorstwie Novoferm Group, które jest znanym europejskim producentem materiałów budowlanych. Andreas Strecker ma 53 lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.