Analitycy: To niedobrze, że Cyfrowemu Polsatowi będzie szefować osoba związana z telekomunikacją

Rynek jest zaskoczony odejściem Dominika Libickiego z grupy Polsat po dwudziestu latach pracy. Kurs spółki na otwarciu GPW spadł dziś o ponad 4 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Analitycy: To niedobrze, że Cyfrowemu Polsatowi będzie szefować osoba związana z telekomunikacją

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

29 paź 2014 9:46


Jak komentuje dla portalu money.pl Włodzimierz Giller z DM PKO BP, odejście Dominika Libickiego rodzi obawy, co do realizacji dotychczasowej strategii przez Cyfrowy Polsat.

- Dominik Libicki był architektem sukcesu rynkowego Cyfrowego Polsatu i przejrzystości pod względem ładu korporacyjnego. Jego odejście stawia znak zapytania co do przyszłej strategii i rozwoju spółki - komentuje dla portalu.

Czytaj też: Polsat: Zygmunt Solorz rozstaje się z Dominkiem Libickim. Po 20 latach

Zresztą oficjalnym powodem odejścia Libickiego z Polsatu ma być "brak zgodności stanowisk co do sposobów realizacji strategii grupy".

Zygmunt Solorz-Żak wyraził w komunikacie nadzieję, że "mimo różnicy zdań co do sposób realizacji naszej wspólnej strategii, nasze wspólne dziecko, czyli grupa Polsat będzie się z sukcesem dalej rozwijać". Podkreślił również, że Dominik Libicki jest jednym z najlepszych menedżerów, z jakimi miał możliwość pracować.

Czytaj też: Tobias Solorz wiceprezesem Cyfrowego Polsatu

Tymczasem eksperci nie oceniają tej zmiany kadrowej zbyt optymistycznie.

- Informację o rezygnacji Dominika Libickiego odbieram negatywnie. Z jednej strony, trzeba powiedzieć, że był on głównym autorem sukcesu Cyfrowego Polsatu. Przez ostatnie 20 lat to, co spółka zrobiła w części satelitarnej i sprawne przejęcia Telewizji Polsat to w dużej części jego zasługa - powiedział PAP Łukasz Wachełko z Wood & Company.

Jego zdaniem istnieje obawa, że punkt ciężkości biznesu spółki przesunie się z mediów do telekomunikacji, co może mieć negatywny wpływ na jej wycenę.

- Drugim negatywem jest to, że Cyfrowemu Polsatowi szefować będzie osoba, która była odpowiedzialna za telekomunikację. A jeśli spojrzymy na wycenę Cyfrowego Polsatu, to jest on nadal wyceniany na wskaźnikach wyższych od spółek telekomunikacyjnych, bowiem jest nadal postrzegany jako biznes mediowy - powiedział.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.