PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Alicja Rytel i Jakub Słupski dołączyli do Patpol Legal

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 24 wrz 2019 12:45

Zespół Patpol Legal powiększył się o adwokatów Alicję Rytel oraz Jakuba Słupskiego. Oboje specjalizują się w sprawach dotyczących praw autorskich i własności przemysłowej oraz tematyce ochrony danych osobowych.

Alicja Rytel i Jakub Słupski dołączyli do Patpol Legal
Alicja Rytel jest prawnikiem, specjalizuje się w kwestiach własności intelektualnej. (fot. materiały prasowe)
REKLAMA

Nowi prawnicy Patpol Legal dysponują doświadczeniem zawodowym, zdobytym w kancelariach prawnych specjalizujących się w sprawach dotyczących własności intelektualnej.

- Mecenas Rytel oraz mecenas Słupski to już kolejni doświadczeni eksperci, którzy dołączyli do naszej kancelarii - skomentował Dariusz Piróg, partner zarządzający Patpol Legal.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rytel będzie doradzała klientom Patpol Legal w sprawach związanych z prawem autorskim, które jest jej wiodącą specjalizacją. Poprowadzi też projekty dotyczące sporów z obszaru naruszeń praw własności intelektualnej - przede wszystkim w zakresie patentów i znaków towarowych, także nieuczciwej konkurencji oraz postępowań karnych dotyczących przestępstw odnoszących się do własności intelektualnej.

Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w kancelariach prawnych zajmujących się sprawami z zakresu własności intelektualnej. Pracowała także w roli wewnętrznego prawnika w jednym z największych polskich wydawnictw, gdzie prowadziła dział prawny i zajmowała się wszelkimi kwestiami prawnymi spółki, w tym sprawami z zakresu praw autorskich.

Rytel brała udział w sprawach spornych dotyczących znaków towarowych członków zespołów Kombi i De Mono oraz w postępowaniu dotyczącym naruszenia praw autorskich reżysera filmu „Rejs”.

Rytel ukończyła Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim (UJ). Jest też stypendystką programu Erasmus na Ludwig-Maximilias Universitat w Monachium. Poza pracą w kancelarii, prowadzi także zajęcia „Prawo na rynku wydawniczym” w Polskiej Szkole Reportażu.

Jakub Słupski (fot. materiały prasowe)
Jakub Słupski (fot. materiały prasowe)

Natomiast Jakub Słupski to specjalista z zakresu prawa autorskiego, ochrony dóbr osobistych, prawa mediów i reklamy. Świadczy kompleksową obsługę prawną dla twórców i producentów filmowych oraz telewizyjnych, a także osób publicznie znanych w zakresie komercjalizacji wizerunku. Reprezentował twórców oraz osoby publiczne w sporach z zakresu prawa autorskiego i ochrony dóbr osobistych. Doradzał m.in. rodzinie Ryszarda Kapuścińskiego, rodzinie Władysława Szpilmana, czy Weronice Rosati w sporze z Andrzejem Żuławskim.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Alicja Rytel i Jakub Słupski dołączyli do Patpol Legal

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA