PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Alicja Mroczkowska prezesem ASEC

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 17 sie 2021 11:33

Alicja Mroczkowska została powołana na prezesa spółki Aviva Services, prowadzącej centrum eksperckie ASEC. ASEC pozostaje w strukturze grupy Aviva i będzie nadal świadczyć specjalistyczne usługi na jej rzecz, a jego siedziba zostaje w Warszawie.

Alicja Mroczkowska prezesem ASEC
Alicja Mroczkowska (fot. ASEC)
REKLAMA

Alicja Mroczkowska jest związana z Avivą od ponad 20 lat. Pracę rozpoczęła od udziału w projekcie rozwoju biznesu na Litwie (który właśnie obchodzi swoje 20-lecie). Później pracowała w Wilnie, odpowiadając za obsługę klienta oraz pełniła rolę głównego underwritera. Po powrocie do Polski kierowała ważnymi projektami lokalnie, a w latach 2009-2012 pracowała w strukturach europejskich Avivy, gdzie odpowiadała za koordynację projektów, w tym wdrożenia sieci agencyjnej w Rosji.

Później zajmowała stanowisko dyrektora ds. inicjatyw rozwoju sieci sprzedaży w Avivie w Polsce, a od ponad 7 lat pełniła funkcję dyrektora Centrum Usług Wspólnych Aktuariatu. W czerwcu 2020 r. powołana na członka zarządu spółki Aviva Services, która prowadzi ASEC, a w lipcu 2021 na jej prezesa.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

ASEC to skrót od Aviva Services – Expertise Centre. Działa od 11 lat i jest nie tylko największym centrum aktuarialnym w Polsce, ale również rosnącym ośrodkiem usług eksperckich w zakresie finansów, ryzyka, data science oraz IT. Zatrudnia ponad 200 specjalistów.

– Zwiększa się zakres naszego wsparcia dla rynków strategicznych Avivy (Wielkiej Brytanii, Irlandii i Kanady) oraz samej centrali grupy. Rozpoczęliśmy ostatnio pracę w kilku nowych obszarach: wsparcia wyliczenia bilansu i wymogu kapitałowego grupy, oceny szeroko rozumianego ryzyka modeli (w tym aktuarialnych, finansowych) oraz podjęliśmy się optymalizacji procesu i metodologii raportowania spółek życiowych w Irlandii. Kontynuujemy też wsparcie dla rynków, które Aviva zdecydowała się sprzedać, czyli Włoch i Francji. Zależy nam, żeby w tym okresie przejściowym, dostarczane przez nas usługi były na tak wysokim poziomie, jak dotychczas – mówi Alicja Mroczkowska, powołana właśnie na prezesa spółki prowadzącej ASEC.

Choć ASEC jest najbardziej znany jako centrum aktuarialne, równolegle rozwija obszar IT, który zatrudnia blisko 50 osób. Zespół IT zajmuje się obsługą kluczowych systemów globalnych grupy Aviva, począwszy od systemów aktuarialnych, raportowania finansowego, przez kadrowe, zarządzania ryzykiem i prawne.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Alicja Mroczkowska prezesem ASEC

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA