Alfredo Leggero prezesem Fiat Auto Poland

57-letni Alfredo Leggero został wybrany nowym prezesem Fiat Auto Poland. Menadżer zastąpił na tym stanowisku Luigiego Galante. Funkcję tą Leggero będzie pełnił do końca obecnej kadencji zarządu Fiat Auto Poland.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Alfredo Leggero prezesem Fiat Auto Poland

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (PS)

wnp.pl

17 gru 2014 12:44


Alfredo Leggero zastąpił Luigiego Galante, któremu powierzono nowe funkcje w ramach koncernu Fiat Chrysler Automobiles.

Czytaj też: Tychy: Fiat zwolnił pracowników. UE pomaga

W skład zarządu spółki Fiat Auto Poland wchodzą teraz: prezes Alfredo Leggero i członkowie zarządu: Czesław Świstak, Andrzej Piętka, Antoni Greń i Marek Kisz.

Alfredo Leggero ma 57 lat, jest absolwentem Politechniki w Neapolu (inżynieria mechaniczna - 1982 r.) oraz podyplomowych studiów MBA (inżynieria przemysłowa - 1983 r.).

W 1983 r. Alfredo Leggero rozpoczął pracę w grupie Fiata jako asystent dyrektora zakładów Alfa Romeo w Pomigliano i Arese. W latach 1987-1999 pełnił funkcje kierownicze na wydziałach produkcyjnych oraz jako asystent dyrektora produkcji w zakładach Fiat Auto S.p.A.

Czytaj też: Achim Schaible prezesem Volkswagen Group Polska

W listopadzie 1998 Alfredo Leggero został dyrektorem zakładu w Rivalta/Turynie. W grudniu 1999 r. został dyrektorem zakładu w Pomigliano, którą to funkcję pełnił do stycznia 2006 r. W tym samym roku objął stanowisko plant managera z zakładzie w Melfi-Sata, zajmując się tam rozwojem programu World Class Manufacturing, a jednocześnie pełnił funkcję kierownika technologii lakierni w obrębie Manufacturing EMEA, ze szczególnym uwzględnieniem wydziału lakierni w zakładzie Cassino.

W latach 2007-2009 Alfredo Leggero pełnił funkcję dyrektora generalnego w zakładzie Sevel (Atessa, Włochy), by potem do listopada 2011 r. piastować stanowisko dyrektora generalnego Suspension Systems Business Line i Plastic and Components Business Line w spółce Magnetti Marelli S.p.A. oraz dyrektora produkcji Magneti Marelli na poziomie worldwide.

Czytaj też: W Fiacie rusza batalia o podwyżki. "Firma powinna podzielić się zyskami z pracownikami"

Od grudnia 2011 do listopada br. Alfredo Leggero pełnił funkcję dyrektora produkcji i Supply Chain regionu LATAM - Ameryka Łacińska. Od listopada objął stanowisko dyrektora produkcji - Mass Market Brands w regionie EMEA z odpowiedzialnością za zakłady w Sevel, G. Vico, Sata, Termini Imerese, Serbii, Tychach oraz Tofas.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.