PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Aleksandra Skowronek szefem Funduszu Górnośląskiego

  • Autor: pt/pap
  • 12 mar 2017 8:56

• Aleksandra Skowronek (PO) nie jest już wicemarszałkiem województwa śląskiego - podał w sobotę urząd marszałkowski w Katowicach.
• Po trzech latach pracy w zarządzie województwa, ma ona zostać prezesem Funduszu Górnośląskiego.

Aleksandra Skowronek szefem Funduszu Górnośląskiego
Aleksandra Skowronek (fot.platforma.org)
REKLAMA

Skowronek, która w przeszłości była m.in. wiceprezydentem Świętochłowic i Rudy Śląskiej, została wicemarszałkiem w marcu 2014 r. Odpowiadała m.in. za sprawy służby zdrowia.

W opublikowanym w sobotę komunikacie marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa (PO) poinformował, że zmiany we władzach zarządu "służą wzmocnieniu zarówno samorządu województwa, jak i spółek zależnych".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wyjaśnił, że chodzi o zdynamizowanie działań Funduszu Górnośląskiego, który powinien dążyć do pobudzenia innowacyjności oraz wspierać sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Ma to być zadanie dla Skowronek, która jest doświadczonym samorządowcem i ekspertem w zakresie funduszy unijnych. Saługa rekomendował ją na stanowisko prezesa Funduszu.

"Chcemy stworzyć silną instytucję finansową, która efektywnie będzie wspierać rozwój i konkurencyjność firm z naszego województwa. Trzeba zmienić formułę zarządzania środkami unijnymi, by wesprzeć nimi potencjał regionu. Jestem przekonany, że taką instytucją może stać się Fundusz Górnośląski" - podkreślił Saługa.

Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie miejsce Skowronek. Po jej odejściu zarząd województwa tworzą: Saługa oraz Stanisław Dąbrowa (PSL), Kazimierza Karolczak (wybrany do sejmiku z listy SLD) i Henryk Mercik (Ruch Autonomii Śląska).

Skowronek jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, Kolegium Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach, a także Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Od 1992 r. pracowała w Urzędzie Miasta w Rudzie Śląskiej, gdzie byłą naczelnikiem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, a następnie wiceprezydentem ds. oświaty, kultury, sportu, zdrowia i spraw społecznych. Podobną tematyką zajmowała się w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach, piastując stanowisko wiceprezydenta tego miasta.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Aleksandra Skowronek szefem Funduszu Górnośląskiego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA