×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Aleksander Drzewiecki prezesem Kolei Śląskich

  • Autor: PAP/jk
  • 2 sie 2019 10:32

Aleksander Drzewiecki objął z dniem 1 sierpnia stanowisko prezesa Kolei Śląskich (KŚ), po rozstrzygnięciu konkursu przez radę nadzorczą – poinformowała w czwartek spółka.

Aleksander Drzewiecki prezesem Kolei Śląskich
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Konkurs rozpisano po rezygnacji w maju pełniącego wcześniej tę funkcję przez 3,5 roku Wojciecha Dingesa.

Aleksander Drzewiecki był wcześniej dyrektorem oddziału terenowego Urzędu Transportu Kolejowego w Katowicach. Ma doświadczenie w pracy na stanowisku maszynisty pojazdów trakcyjnych, rewidenta taboru kolejowego oraz biegłego sądowego z zakresu transportu szynowego.

Jest absolwentem studiów doktoranckich na Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, ukończył studia w Katedrze Transportu Szynowego Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. Jest autorem licznych ekspertyz, opracowań oraz publikacji naukowych i popularnonaukowych z dziedziny kolejnictwa, prywatnie zaś jest entuzjastą kolei od najmłodszych lat.

"Wierzę, że wspólnie z całą załogą będziemy mogli dalej rozwijać transport kolejowy w regionie i sukcesywnie podnosić poziom świadczonych usług. Trzy główne obszary, na których chciałbym się skupić w mojej pracy to bezpieczeństwo, dalekowzroczność w rozwoju spółki i jakość świadczonych usług. Zachęcam przy tym już teraz, aby jak najczęściej korzystać z ekologicznego środka transportu, jakim jest pociąg, zamiast z transportu indywidualnego" - powiedział nowy prezes KŚ.

Koleje Śląskie to utworzona w 2010 r. spółka samorządu woj. śląskiego, które przeznacza rocznie na organizację transportu kolejowego ok. 180 mln zł. Z tej kwoty ok. 140 mln zł otrzymują KŚ, a Przewozy Regionalne - 40 mln zł. W obecnym rozkładzie jazdy zamawiane przez samorząd pociągi tego przewoźnika przejadą w ciągu roku blisko 7,5 mln km (w ub. roku ok. 7 mln km). Roczny budżet KŚ przekracza 200 mln zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Aleksander Drzewiecki prezesem Kolei Śląskich

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA