PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Agnieszka Wasilewska-Semail prezesem Rafako na kolejną kadencję

Rada nadzorcza Rafako powołała zarząd spółki nową, trzyletnią wspólną kadencję. Firmą będzie kierował zarząd w dotychczasowym składzie z prezes Agnieszką Wasilewską-Semail na czele.

Agnieszka Wasilewska-Semail prezesem Rafako na kolejną kadencję
Agnieszka Wasilewska-Semail (fot. PTWP)
REKLAMA

Kadencja rozpoczęła się z dniem 27 czerwca 2017 r. W zarządzie nadal zasiadają także wiceprezesi: Krzysztof Burek (dyrektor ds. obiektów kotłowych), Jarosław Dusiło (dyrektor ds. finansowych), Edward Kasprzak (dyrektor ds. obiektów energetycznych) oraz Tomasz Tomczak (dyrektor ds. instalacji ochrony środowiska).

Zarząd Rafako pracuje w bardzo stabilnym składzie. Ostatnią zmianą była ta z września 2014 r. Wówczas na stanowisko prezesa została powołana właśnie Agnieszka-Wasilewska Semail, wcześniej związana z PKO BP, głównym bankiem finansującym działalność raciborskiej firmy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wasilewska-Semail zastąpiła wówczas Pawła Mortasa, który był szefem Rafako od listopada 2012 r. Mortas z kolei był następcą Wiesława Różackiego (obecnie dyrektor wykonawczy Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe na Polskę), który został usunięty ze spółki wraz Bożeną Kawałko i Dariuszem Karwackim po ostrym konflikcie z Jerzym Wiśniewskim, głównym akcjonariuszem PBG, które kontroluje spółkę z Raciborza.

Pracę w sektorze finansowym Wasilewska-Semail rozpoczęła w 1996 r., a od 2007 r. była związana z PKO BP - najpierw jako dyrektor Pionu Bankowości Transakcyjnej oraz kolejno dyrektor Pionu Sprzedaży Korporacyjnej i dyrektor Pionu Relacji z Klientami Strategicznymi.

W latach poprzedzających rozpoczęcie pracy w Rafako była zaangażowana m.in. w restrukturyzację grupy Polimex-Mostostal oraz strukturyzację finansowania i realizacji największych projektów w branży energetycznej (Kozienice, Opole, Jaworzno).

Gdy we wrześniu 2014 r. Wasilewska-Semail obejmowała stanowisko w Rafako podkreślano, że jest to zgodne ze strategią spółki, która oprócz „kontynuacji realizowanych obecnie projektów w sektorze energetyki, chce skupić swoje działania na stworzeniu nowoczesnych struktur organizacyjnych i finansowych celem realizacji strategii stabilnego wzrostu”.

Po blisko trzech latach ten cel pozostaje aktualny, choć już w innych realiach, a mianowicie kurczącego się rynku inwestycji w polskiej energetyce węglowej.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu zarząd Rafako podjął decyzję o przystąpieniu do kolejnego etapu programu reorganizacji spółki, który ma dostosować poziom i koszty zatrudnienia firmy do sytuacji rynkowej.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Agnieszka Wasilewska-Semail prezesem Rafako na kolejną kadencję

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA