Rada nadzorcza Rafako powołała zarząd spółki nową, trzyletnią wspólną kadencję. Firmą będzie kierował zarząd w dotychczasowym składzie z prezes Agnieszką Wasilewską-Semail na czele.

Kadencja rozpoczęła się z dniem 27 czerwca 2017 r. W zarządzie nadal zasiadają także wiceprezesi: Krzysztof Burek (dyrektor ds. obiektów kotłowych), Jarosław Dusiło (dyrektor ds. finansowych), Edward Kasprzak (dyrektor ds. obiektów energetycznych) oraz Tomasz Tomczak (dyrektor ds. instalacji ochrony środowiska).
Zarząd Rafako pracuje w bardzo stabilnym składzie. Ostatnią zmianą była ta z września 2014 r. Wówczas na stanowisko prezesa została powołana właśnie Agnieszka-Wasilewska Semail, wcześniej związana z PKO BP, głównym bankiem finansującym działalność raciborskiej firmy.
Wasilewska-Semail zastąpiła wówczas Pawła Mortasa, który był szefem Rafako od listopada 2012 r. Mortas z kolei był następcą Wiesława Różackiego (obecnie dyrektor wykonawczy Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe na Polskę), który został usunięty ze spółki wraz Bożeną Kawałko i Dariuszem Karwackim po ostrym konflikcie z Jerzym Wiśniewskim, głównym akcjonariuszem PBG, które kontroluje spółkę z Raciborza.
Pracę w sektorze finansowym Wasilewska-Semail rozpoczęła w 1996 r., a od 2007 r. była związana z PKO BP - najpierw jako dyrektor Pionu Bankowości Transakcyjnej oraz kolejno dyrektor Pionu Sprzedaży Korporacyjnej i dyrektor Pionu Relacji z Klientami Strategicznymi.
W latach poprzedzających rozpoczęcie pracy w Rafako była zaangażowana m.in. w restrukturyzację grupy Polimex-Mostostal oraz strukturyzację finansowania i realizacji największych projektów w branży energetycznej (Kozienice, Opole, Jaworzno).
Gdy we wrześniu 2014 r. Wasilewska-Semail obejmowała stanowisko w Rafako podkreślano, że jest to zgodne ze strategią spółki, która oprócz „kontynuacji realizowanych obecnie projektów w sektorze energetyki, chce skupić swoje działania na stworzeniu nowoczesnych struktur organizacyjnych i finansowych celem realizacji strategii stabilnego wzrostu”.
Po blisko trzech latach ten cel pozostaje aktualny, choć już w innych realiach, a mianowicie kurczącego się rynku inwestycji w polskiej energetyce węglowej.
Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu zarząd Rafako podjął decyzję o przystąpieniu do kolejnego etapu programu reorganizacji spółki, który ma dostosować poziom i koszty zatrudnienia firmy do sytuacji rynkowej.
Więcej przeczytasz tutaj.


KOMENTARZE (0)