Agnieszka Terlikowska-Kulesza członkiem rady nadzorczej Energi

Energa otrzymała oświadczenie ministra energii, zgodnie z którym ze składu rady nadzorczej spółki odwołał Bogdana Skalskiego i powołał Agnieszkę Terlikowską-Kuleszę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Agnieszka Terlikowska-Kulesza członkiem rady nadzorczej Energi

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

12 wrz 2016 13:53


Agnieszka Terlikowska-Kulesza to absolwentka wydziału rolniczego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie finansów i ekonomiczno-prawnych stosunków europejskich.

W lutym 1997 r. rozpoczęła pracę zawodową w Ministerstwie Skarbu Państwa w departamencie komercjalizacji i prywatyzacji bezpośredniej w zespole prywatyzacji przetargowej. Od września 1997 r. do czerwca 2002 r. była zatrudniona w Agencji Prywatyzacji w zespole ds. przetargów jako główny specjalista, a następnie kierownik sekcji. W tym okresie brała udział w organizacji przetargów na wybór podmiotów wykonujących analizy przedprywatyzacyjne spółek z udziałem Skarbu Państwa, nadzorowała i realizowała projekty prywatyzacyjne, głównie w trybie zaproszenia do przetargu, weryfikowała analizy ekonomiczno-finansowe i wyceny prywatyzowanych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Od lipca 2002 r. do czerwca 2016 r. była głównym specjalistą w departamentach nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa w Ministerstwie Skarbu Państwa. Nadzorowała spółki z branży: ceramicznej, budownictwa, komunikacji samochodowej. W latach 2009-2016 nadzorowała spółki branży chemicznej, w tym takie podmioty jak Ciech, Grupa Azoty, Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy”, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police”, Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol”, Zakłady Azotowe Chorzów. Od lipca 2016 r. pełni funkcję głównego specjalisty w departamencie kontroli i nadzoru Ministerstwa Energii, gdzie sprawuje nadzór nad spółkami z branży gazowniczej.

Dodatkowe doświadczenie zdobywała, pełniąc w latach 2001-2016 funkcje w organach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa, takich jak: „Chłodnia Szczecińska”, Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” w Bolesławcu, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Białymstoku, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Mielcu, Przedsiębiorstwo Elektryfikacji i Robót Instalacyjnych „Eltor-Warszawa” w Wołominie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.