Agnieszka Szpara prezesem Affidea

Z początkiem maja stanowisko prezesa w firmie Affidea, oferującej usługi z zakresu diagnostyki i leczenia radioterapeutycznego, objęła Agnieszka Szpara.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Agnieszka Szpara prezesem Affidea

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

9 maj 2016 17:00


Agnieszka Szpara posiada rozległe doświadczenie w obszarze zarządzania w opiece medycznej, a także w zarządzaniu strategicznym. Przed objęciem stanowiska prezesa w firmie Affidea zawodowo związana była z grupą Medicover w krajach Europy Centralnej i sprawowała m.in. funkcję prezesa Medicover w Polsce.

Była też prezesem spółki Continuum Care, tworzącej system specjalistycznej opieki dla osób starszych, a także obejmowała stanowisko dyrektor zarządzającej spółki Care Experts oferującej skoordynowaną opiekę dla osób starszych i niesamodzielnych. Pełniła również funkcję prezesa EMC Instytut Medyczny.

Agnieszka Szpara jest współzałożycielką oraz wiceprezesem Pracodawców Medycyny Prywatnej, organizacji zrzeszającej najważniejsze prywatne firmy świadczące usługi medyczne w Polsce. Przez wiele lat była konsultantem rynku opieki zdrowotnej, członkiem rad nadzorczych spółek działających w obszarze ochrony zdrowia oraz członkiem grupy ds. innowacji działającej przy Polskiej Akademii Nauk, powołanej w celu propagowania poprawy jakości w sektorze ochrony zdrowia.

Nowa prezes Affidea jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończyła także Advanced Management Program w IESE Business School University of Navarra oraz Szkołę Zdrowia Publicznego Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. Obecnie wykłada ład korporacyjny i optymalne struktury zarządzania na Uczelni Łazarskiego w Warszawie w ramach studiów MBA w Ochronie Zdrowia.

W lutym 2016 roku znalazła się w gronie 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce w rankingu opublikowanym przez miesięcznik "Home & Market".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

mk 2016-07-28 08:06:58

Baba u władzy to nic dobrego. Gdzie lepiej płacą tam idzie.

taaa 2016-05-11 13:28:25

rozwaliła EMC, rozwali i Affidea