Agnieszka Kukałowicz-Kolaszyńska prezesem Qtravel

Tomasz Kolaszyński nie jest już prezesem zarządu Qtravel.pl. Zastąpiła go Agnieszka Kukałowicz-Kolaszyńska, udziałowiec i dotychczasowy CTO spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Agnieszka Kukałowicz-Kolaszyńska prezesem Qtravel

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

6 paź 2015 12:29


28 sierpnia 2015 roku, po 5 latach pracy nad rozwojem spółki Q&Q oraz jej flagowego projektu, jakim jest kontekstowa wyszukiwarka ofert turystycznych Qtravel.pl, pokład kapitański firmy opuścił Tomasz Kolaszyński. Tym samym, rozstał się on z rynkiem usług turystycznych i poświęcił swoją uwagę budowie innych projektów.

Decyzją udziałowców spółki, funkcję prezesa zarządu przejęła Agnieszka Kukałowicz-Kolaszyńska. Nowa prezes z firmą związana jest od samego początku. Jest jej udziałowcem, a od tej chwili pełni jednocześnie funkcje jej CEO i CTO.

Wśród priorytetów zadaniowych zapowiada koncentrację nad rozwojem technologii wyszukiwania kontekstowego, a docelowo semantycznego. Rozwój projektów Small Qtravel przeznaczonego dla małych organizatorów turystycznych, API Qtravel i szybkie wprowadzenie marki na rynki niemiecki i rosyjski.

Agnieszka Kukałowicz-Kolaszyńska od 2000 roku związana jest z internetem i branżą IT. Doświadczenie zdobywała m.in. w NASK, gdzie zajmowała się zagadnieniami klastrowymi w środowiskach internetowych oraz odpowiadała za rozwój technologiczny serwisów internetowych.

W Qtravel.pl dotychczas skupiała się na rozwoju wyszukiwarki ofert turystycznych oraz na wykorzystaniu Big Data w e-turystyce. Obecnie z sukcesem łączy te zadania z zarządzaniem firmą i kompleksowym rozwojem całego projektu. Prywatnie pasjonuje się historią i zabytkami Dolnego Śląska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.