Agnieszka Jabłońska-Twaróg rezygnuje z funkcji członka rady nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu

Agnieszka Jabłońska-Twaróg, rzeczniczka prasowa ministerstwa skarbu państwa, rezygnuje z zasiadania w Radzie Nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Agnieszka Jabłońska-Twaróg rezygnuje z funkcji członka rady nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

18 cze 2015 15:04


 Jak wyjaśniła, propozycję powołania do rady otrzymała 28 maja.

"Pragnę poinformować, że zrezygnowałam z funkcji członka rady nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu" - poinformowała Jabłońska-Twaróg.

O powołaniu jej do rady poinformowała "Gazeta Wyborcza". Jak napisała gazeta, były minister skarbu Włodzimierz Karpiński powołał swoją rzeczniczkę "w ostatnich godzinach przed swoim odwołaniem". Karpiński złożył rezygnację w środę, 10 czerwca. Akt odwołania prezydent Komorowski wręczył mu w poniedziałek, 15 czerwca.

Jak wyjaśniła Jabłońska-Twaróg, zarząd ARP zwrócił się do ministra skarbu z wnioskiem o zwołanie zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki 17 kwietnia. "Propozycję objęcia funkcji członka RN ARP jako przedstawiciel MSP dostałam 28 maja 2015 r." - wskazała.

Tego samego dnia resort zwrócił się do ARP z prośbą o uzupełnienie dokumentów niezbędnych do odbycia walnego zgromadzenia, które zostały przekazane 15 czerwca. "Wtedy też możliwa była organizacja WZA ARP, na którym powołano mnie do rady nadzorczej ARP" - wyjaśniła.

"Jednocześnie pragnę podkreślić, że mam wykształcenie ekonomiczne - jestem absolwentką m.in. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowych studiów dla Dziennikarzy NPB i INEPAN, a uprawnienia do zasiadania w radzie nadzorczej spółek SP zdobyłam 31 maja 2014 r., zdając państwowy egzamin" - podała rzeczniczka.

Jak poinformowała "Gazeta", do Rady Nadzorczej ARP została powołana w poniedziałek również Ewa Ger, dyrektor personalna w TVP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.