×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Agata Zielińska nowym Rzecznikiem Funduszy Europejskich

Minister rozwoju i finansów powołał Agatę Zielińską na Rzecznika Funduszy Europejskich w zakresie krajowych programów operacyjnych,.

Agata Zielińska nowym Rzecznikiem Funduszy Europejskich
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Do obowiązków Zielińskiej będzie należeć m.in. zbieranie informacji o utrudnieniach w realizacji krajowych programów operacyjnych i propozycji ich usprawnienia.

- Jestem przekonany, że powołanie Rzecznika Funduszy Europejskich usprawni kontakt pomiędzy poszczególnymi instytucjami a beneficjentami. Uwagi i opinie zgłaszane Rzecznikowi przyczynią się do zwiększenia skuteczności wdrażania Programów, a tym samym poprawi się efektywność wydatkowania środków publicznych i prywatnych – powiedział wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński, który w środę (20.12) wręczył akt powołania.

Jak podkreśla resort rozwoju, powołanie Rzecznika Funduszy Europejskich w zakresie krajowych programów operacyjnych jest wypełnieniem przepisów znowelizowanej ustawy o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020.

Rzecznik ma organizować proces przyjmowania zgłoszeń od wnioskodawców, beneficjentów i innych interesariuszy funduszy europejskich, dotyczących utrudnień i propozycji usprawnień w zakresie realizacji krajowych programów operacyjnych perspektywy finansowej 2014-2020. Do jej obowiązków należeć będzie też konsultowanie, wspomaganie i nadzorowanie analizy otrzymanych zgłoszeń, a także udzielanie wyjaśnień w zakresie tychże zgłoszeń. Na ich podstawie ma ponadto dokonywać okresowych przeglądów procedur w ramach krajowych programów operacyjnych perspektywy finansowej 2014-2020 i formułować propozycje usprawnień. Co roku będzie także przygotowywać raport ze swojej działalności i przedstawiać go instytucjom zarządzającym.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Agata Zielińska nowym Rzecznikiem Funduszy Europejskich

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA