PARTNERZY PORTALU

Adam Wawoczny nowym prezesem Śląskiej Organizacji Turystycznej

  • Autor: KM
  • 10 cze 2019 17:58

Na czele Śląskiej Organizacji Turystycznej stanął Adam Wawoczny. Zastąpił prezydenta Bielska - Białej Jarosława Klimaszewskiego, który szefował ŚOT-owi w latach 2017-2019

Adam Wawoczny nowym prezesem Śląskiej Organizacji Turystycznej
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Do swojego składu zarząd ŚOT-u dokooptował również nowych członków - Wojciecha Dziąbka, dyrektora Wydziału Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Wojciecha Czyżewskiego - przedstawiciela Dąbrowy Górniczej.

Adam Wawoczny urodził się w Rybniku. Ukończył Wydział Historyczno-Pedagogiczny Uniwersytetu Opolskiego (kierunek animacja i zarządzanie w kulturze).

Jest emerytowanym funkcjonariuszem policji - w latach 1992-2009 pracował w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku. W latach 2006-2010 był radnym gminy Lyski w powiecie rybnickim.

Od 2009 roku pełni funkcję dyrektora Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku i jego reprezentanta w ŚOT. Związek, którego głównym zadaniem jest realizacja inwestycji w regionie, angażuje się również w promocję turystyczną w kraju i za granicą.

Jest także założycielem (w 2005 roku) i prezesem Stowarzyszenia Sumina na rzecz Odnowy i Rozwoju Górnego Śląska, zajmującego się między innymi ochroną dziedzictwa kulturowego, środowiska naturalnego, popularyzacją turystyki i organizacją imprez krajoznawczych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Adam Wawoczny nowym prezesem Śląskiej Organizacji Turystycznej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA