Adam Sawicki prezesem T-Mobile Polska

Adam Sawicki został nominowany na stanowisko prezesa T-Mobile Polska, które obejmie z dniem 1 czerwca 2015 roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Adam Sawicki prezesem T-Mobile Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

23 mar 2015 18:01


Adam Sawicki będzie raportował bezpośrednio do Claudii Nemat, członka zarządu Deutsche Telekom, odpowiedzialnej za Europę i Technologię. Zastąpi na tym stanowisku Zachariasa Piperidisa, członka zarządu ds. operacyjnych w Grupie OTE w Grecji, który od 1 listopada 2014 pełni również tymczasową funkcję prezesa T-Mobile Polska.

- Jestem przekonana, że Adam Sawicki, który stanie na czele T-Mobile Polska, to właściwy człowiek do zmierzenia się z polskim rynkiem i branżą telekomunikacyjną. Jego rozległe międzynarodowe doświadczenie w obszarach dla klientów biznesowych i indywidualnych oraz na stanowisku prezesa GTS Central Europe, wesprze integrację z GTS, który ostatnio pozyskaliśmy oraz idealnie wpisuje się w projekt „Lead in Business” – kluczowy element strategii DT - powiedziała Claudia Nemat, członek zarządu Deutsche Telekom odpowiedzialna za Europę i Technologię.

- Już teraz chciałabym podziękować Zachariasowi Piperidisowi za jego ciężką pracę na stanowisku tymczasowego prezesa T-Mobile Polska. Wykazał się olbrzymim entuzjazmem w realizacji zadań na polskim rynku, na którym nie brakuje wyzwań – dodała Nemat.

Adam Sawicki jest obecnie dyrektorem generalnym i prezesem Netia. Od 2008 do 2011 roku był prezesem GTS Central Europe. W latach 2011-2012 pełnił funkcję dyrektora generalnego i prezesa Ruch Internet. Piastował wysokie stanowiska kierownicze w różnych spółkach grupy Telia (następnie TeliaSonera), zdobywał doświadczenie w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rosji, Polsce i na innych rynkach telekomunikacyjnych w Europie Centralnej.

W tym czasie brał udział w wielu projektach, w tym obejmujących strategiczne przekształcenia operatorów, zarówno na rynku obsługi klientów biznesowych (B2B), jak i indywidualnych (B2C). Sawicki karierę zawodową i międzynarodową rozpoczynał w 1996 roku w Telia Swedtel, w Sztokholmie, jako konsultant w departamencie rozwoju biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

janusz81 2015-03-24 19:48:29

w T-MOBILE to jest dopiero jazda na maksa, mobbing, zastraszanie, nieludzkie normy w departamencie obsługi klienta, zwolnienia itp...ludzie przechodzą prawdziwą gehennę od kilku już lat, a firma usiłuje w ten sposób osiągnąć pozycję lidera na rynku, co nigdy, zaprawdę nigdy jej się nie uda....MOBILE TO NOWOCZESNY NAZISTOWSKI OBÓZ PRACY i odradzam z całą stanowczością podpisywanie z tą firmą jakichkolwiek umów, oszukują i okradają własnych pracowników, a jeszcze bardziej okradają klientów...propaganda w firmie stanowi inaczej mieniąc się najlepszym Call Center w Polsce ! KŁAMSTWO I OBŁUDA w sieci T-MOBILE !!!

x 2015-03-24 06:50:57

Nie trzeba czekać. Od wczoraj rana sie dzieje

K. 2015-03-23 19:10:21

No to sie bedzialo w TMPL, wytoczy sie tyle scietych glow na Marynarska ze ulica bedzie zablokowana przez tydzien...