Adam Sawicki nowym prezesem Netii

Rada nadzorcza Netii powołała Adama Sawickiego na nowego prezesa spółki. Nominacja będzie skuteczna z dniem 2 czerwca - podała spółka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Adam Sawicki nowym prezesem Netii

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

23 kwi 2014 9:20


- Cieszę się, że będę mógł przekazać firmę w ręce tak doświadczonego managera. Adama Sawickiego znam od ponad 10 lat i bardzo go cenię, zarówno jako eksperta rynku telekomunikacyjnego jak i przede wszystkim lidera biznesu i mądrego człowieka, dlatego nie mam najmniejszych wątpliwości, że Netia zyskuje świetnego prezesa - powiedział Mirosław Godlewski, prezes zarządu Netii.

- Rada Nadzorcza dokonała wyboru właściwego kandydata i z przyjemnością będę w najbliższych tygodniach przekazywał obowiązki nowemu prezesowi - dodał Mirosław Godlewski, który przez ostatnie 7 lat zarządzał Netią.

Adam Sawicki ma 43 lata, w okresie bezpośrednio poprzedzającym powołanie na stanowisko prezesa zarządu Netii prowadził niezależną działalność doradczą. W 2012 roku powołany został do zarządu KGHM Polska Miedź na stanowisko dyrektora ds. korporacyjnych. W latach 2011 - 2012 pełnił funkcję prezesa zarządu Ruch Internet, spółki Grupy Ruch, odpowiedzialnej za rozwój działalności grupy na rynku e-commerce.

W latach 2008 - 2011 kierował GTS Central Europe Group, tworząc jednego operatora telekomunikacyjnego z 5 niezależnych podmiotów działających w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Karierę zawodową rozpoczynał w 1996 roku w Telia Swedtel w Sztokholmie jako konsultant w dziale rozwoju biznesu.

Przez kolejne lata pracował w różnych spółkach grupy Telia (następnie TeliaSonera), m.in. w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Rosji. Sawicki jest absolwentem ekonomii i zarządzania Uniwersytetu Sztokholmskiego. Ukończył także Program dla Dyrektorów Generalnych na Harvard Business School.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

marycha 2015-01-30 00:41:30

no ciekawe czy nowy prezes to nowe zmiany dla pracowników czy zostanie po staremu, bo z tego co lukałem na gowork.pl/opinie_czytaj,16063 to już teraz jest całkiem spoko dla pracowników