Adam Purwin zrezygnował ze stanowiska prezesa PKP Cargo

Zarząd PKP Cargo poinformował, że w dniu 14 grudnia 2015 r. Adam Purwin złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie spółki oraz pełnienia funkcji prezesa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Adam Purwin zrezygnował ze stanowiska prezesa PKP Cargo

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

14 gru 2015 13:02


Jak poinformowała spółka, rezygnacja złożona przez Adama Purwina wywołuje skutek natychmiastowy.

- Adam Purwin wskazał, że przyczyną złożenia rezygnacji "są ważne powody, w szczególności osobiste" - podała spółka w komunikacie.

Adam Purwin jest absolwentem wydziału prawa na Uniwersytecie w Białymstoku. Przez 15 lat pracował w kilku instytucjach finansowych w Polsce. Karierę zawodową rozpoczynał w BRE Banku i Banku Pekao, później przeszedł do PKO BP, gdzie kierował realizacją projektów inwestycyjnych i nadzorował grupę kapitałową. W BGK zajmował się m.in. finansowaniem strukturyzowanym i wspieraniem polskiego eksportu.

Z koleją związany jest od 2012 roku, kiedy objął stanowisko dyrektora zarządzającego w PKP - odpowiadał za procesy prywatyzacyjne i nadzór właścicielski nad spółkami grupy PKP. Nadzorował wdrożenie ładu korporacyjnego i nowoczesnych metod zarządzania spółkami zależnymi, wyznaczając strategie działania i cele dla poszczególnych zarządów. Przygotował strategię prywatyzacji PKP Cargo oraz proces prywatyzacji Polskich Kolei Linowych.

W lutym 2013 r. objął stanowisko członka zarządu ds. finansowych PKP Cargo, gdzie również jako szef zespołu IPO w ciągu 9 miesięcy przygotował spółkę do oferty publicznej, zakończonej debiutem giełdowym w październiku 2013 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.